افشاگری در مورد انتشار فیلم نماز خواندن علیرضا دبیر | خود دبیر زمان پخش ویدئو را مشخص کرد اما…

افشاگری در مورد انتشار فیلم نماز خواندن علیرضا دبیر | خود دبیر زمان پخش ویدئو را مشخص کرد اما…

عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی در خصوص فیلم منتشر شده از نماز خوانده علیرضا دبیر توضیحات جالبی ارائه کرد.

به گزارش همشهری آنلاین عبدالمهدی نصیرزاده با اشاره به بازتاب انتشار فیلم نماز خواندن رئیس فدراسیون کشتی در جلسه رؤسای فدراسیون‌های ورزشی با وزیر ورزش اظهار داشت: چیزی را که خودم دیدم می‌گویم چرا که متأسفانه دارد بی‌اخلاقی می‌شود. خودم را مدیون می‌دانستم اگر در این مورد صحبت نمی‌کردم. در جلسه با وزیر بودیم که علیرضا دبیر آمد، دیر هم آمد و انتهای مجلس نشست. کارشناس روابط عمومی فدراسیون بدنسازی که عکاس یک خبرگزاری هم است، این فیلم را از دبیر گرفت و بعد از افطار آن را به من نشان داد.

به شوخی هم می‌گفت یاد بگیر! برایم جالب بود و پرسیدم که چه زمانی نماز را خوانده که خود دبیر رسید. گفتم ببین شکارچی چه شکار کرده و دبیر هم گفت تو چطور متوجه شدی؛ سجاد انوشیروانی (رئیس فدراسیون وزنه‌برداری) که کنار من بود، متوجه نشد.

دبیر گفت مثل اسماعیل احمدی بعد از فُوتَم نمازم را پخش کن

عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی ادامه داد: قسم می‌خورم دبیر به بیات گفت این فیلم را پخش نکن و بگذار وقتی مُردم پخش کن. حتی به فیلمی که از اسماعیل احمدی در حال نماز خواندن در خانه کشتی گرفته بود، اشاره کرد و گفت بگذار مثل اسماعیل احمدی وقتی از دنیا رفتم آن موقع فیلم را پخش کن. عکاس هم گفت، اینکه فیلم خوبی است و ترویج نماز به شمار می‌رود و گفت من آن را کار می‌کنم. دبیر گفت راضی نیستم این فیلم را پخش کنی ولی فیلم پخش و حرف‌های نادرستی در موردش گفته شد.

* گفتند با دبیر کار نکن، او خورده و برده است!

نصیرزاده با اشاره به اینکه برخی می‌گویند این فیلم پس از هماهنگی با دبیر منتشر شده است، گفت: به والله اینطور نبود. من شاهد بودم. آخرت خودمان را نسوزانیم. خیلی ناراحتم که این حرف‌ها را می‌زنند. من رقیب علی دبیر در انتخابات بودم اما سه سال و ۹ ماه از نزدیک با این فرد کار کردم. وقتی می‌خواستم با او کار کنم، همه گفتند خرابت می‌کند، گفتند قبلاً خورده و برده؛ به جان بچه‌ام من در این ایامی که با دبیر کار کردم، یک بار هم ندیدم دروغ بگوید، ریا کند و شبیه هیچ کدام از چیزهایی که در موردش می‌گفتند باشد. می‌گویند نمازش ریا است، ما در این چند سال هر جا رفتیم و صدای اذان آمد، او نماز خواند. ریا یک بار، دو بار، پنج بار، ۱۰ بار، نه سه سال و ۹ ماه. ما برای ترغیب یک باشگاه برای حضور در لیگ برتر کشتی پیش مدیرعامل مس رفته بودیم، او منتظر ما بود اما دبیر رفت نماز بخواند. به دبیر گفتم یک ساعت وقت گرفتم از این آقا و می‌خواهیم پول برای کشتی بگیریم، بعد تو اینجوری نماز می‌خوانی، گفت خدا را ول کنم بیایم جلسه؟

* من هم قبلاً می‌گفتم دبیر ریا می‌کند تا از نزدیک او را دیدم

عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی تأکید کرد: اینکه قبلِ این آدم چه بوده، نمی‌دانم، من حال را می‌گویم. خودم هم قبلاً می‌گفتم ریا می‌کند، اما وقتی با او کار کردم دیدم اعتقاد قلبی‌اش این است. خودم رقیب دبیر بودم، عملکردی که دبیر در این مدت در کشتی داشته، کم‌نظیر است. ساخت و سازی که او انجام داد، از ساخت و سازی که در کل ورزش کشور انجام می‌شود بیشتر بود. این کار را برای خودش نکرده، برای ورزش اول کشور انجام داده است. وقتی دبیر برای کشتی و بودجه‌اش می‌دود جو رقابتی بین بقیه فدراسیون‌ها هم ایجاد شده و بقیه هم می‌دوند. من رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام هستم، وظیفه‌ام این است از حق و حقوق ورزشم دفاع کنم، اما در عین حال که خودم را جزیی از کشتی می‌دانم، معتقدم هرموقع کشتی بالا بوده حال ورزش ما خوب است. این بخل و حسادت را کنار بگذاریم. چرا نتیجه تیم ملی فرنگی در همین قهرمانی آسیا را نمی‌بینند؟ این تیم که مقتدرانه قهرمان آسیا شد هم زیرمجموعه همین فدراسیون بود.

* دبیر به هیئت رئیسه گفته بود قهرمانی آسیا برای‌مان مهم نیست

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با اشاره به اینکه دبیر پیش از اعزام تیم به قزاقستان در مورد آن در جلسه هیئت رئیسه صحبت کرده بود، گفت: باید دید تیم ما در چه شرایطی رفت. در جلسه هیئت رئیسه قبل از عید، دبیر به ما گفت که هدف‌مان قهرمانی آسیا نیست و اولویت و هدف ما جهانی و المپیک است. او تأکید کرد طبق چرخه به جوان‌هایی که در مسابقات کشوری اول شدند، میدان داده شده و رسیدن به قهرمانی آسیا هم برای‌مان مهم نیست چون می‌خواهیم پشتوانه‌سازی کنیم. همین کادرفنی در مسابقات قهرمانی جهان ۷ مدال گرفت، با همین کادرفنی تیلور شکست داده شد. از جایگاه فردی که سال‌هاست در ورزش حضور دارم، قدردان کشتی‌گیران و کادرفنی هستم که تلاش‌شان را کردند. فدراسیون هم در راستای پشتوانه سازی و اعتماد به جوانان چرخه را اجرا کرد. به تیم فرنگی و حسن رنگرز خسته نباشید و خداقوت می‌گویم. بعضی از نفرات مثل گلیج و کریمی روزشان نبود، هدف فدراسیون هم قهرمانی نبود، هیئت رئیسه فدراسیون در جریان این موضوع قرار داشت.

از دبیر چنین توقعی نداشتم، گرفتن صندلی به این راحتی‌ها نیست

نصیرزاده درباره اینکه علیرضا دبیر پیش از این در مصاحبه با تسنیم گفته بود عبدالمهدی نصیرزاده یکی از گزینه‌هایش برای شرکت در انتخابات هیئت رئیسه اتحادیه جهانی است، تصریح کرد: نه به دبیر گفتم من را معرفی کند و نه چنین توقعی از او داشتم. من عضو کوچکی از جامعه بزرگ و پر پهلوان کشتی هستم که اگر قابل بدانند همیشه خودم را یک عضو می‌دانم و هر جا کمکی از من برای ورزش کشورم و کشتی بربیاید، با همه توانم وسط می‌آیم.

وی اضافه کرد: در عین حال من کارشناس مدیریت ورزش هستم و این را هم باید در نظر گرفت که برای معرفی کردن یک فرد در راستای گرفتن صندلی، کار به این راحتی‌ها نیست و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. نیازمند رایزنی بلندمدت و دیپلماسی خاص است و اینکه آن فرد را واقعاً در داخل قبولش دارند داشته باشند یعنی دستگاه ورزش حمایتش کند و مثلاً حمید سجادی به عنوان وزیر ورزش، فردی که قرار است برای عضویت در هیئت رئیسه معرفی می‌شود را در سفر به فلان کشور یا دیدار با رؤسای ورزش کشور دیگر معرفی و حمایت کند. دستگاه امور خارجی و سفرای ما هم با مسئولان کشورهای دیگر در این رابطه صحبت کنند و حمایت و رأی بخواهند. رأی به این سادگی‌ها به کسی داده نمی‌شود. باید اینها را به کشور خودمان بیاوریم و قدرت‌مان را به رخ بکشیم، از دستگاه دیپلماسی هم کمک بگیریم، قطعاً این اتفاق می‌افتد؛ حق ما هم هست و دور از دسترس‌مان نیست.

افشاگری در مورد انتشار فیلم نماز خواندن علیرضا دبیر | خود دبیر زمان پخش ویدئو را مشخص کرد اما...

* خادم کرسی مؤثری نداشت و دردی از کشتی دوا نکرد

رئیس سابق سازمان لیگ کشتی افزود: نه تنها یک عضو که باید چند عضو داشته باشیم. به عنوان مثال چرا «دولت تورلیخانوف» باید رئیس شورای کشتی آسیا باشد؟ ما هم می‌توانیم کرسی مؤثر بگیریم. یک بار گفتم و همه بدشان آمد که نصیرزاده کجای کشتی است که در مورد رسول خادم صحبت می‌کند. در عین حال که مربی بین‌المللی کشتی هستم، مدرسم و سال‌ها کتابم رفرنس مربیگری بوده و آن را خوانده‌اند؛ به احترام همه بزرگترها در کشتی حرف نمی‌زنم ولی در حوزه مدیریت که می‌توانم حرف بزنم.

نصیرزاده افزود: واقعیت این است که اگر صندلی مؤثر داشتیم مشکل رژیم اشغالگر قدس در کشتی را حل کرده بودیم، یا در میان ۴ مسابقه رنکینگ‌دار اتحادیه، یکی هم مسابقات ما بود. حقیقت این است که رسول خادم کرسی داشت اما مؤثر نبود که بتواند دردها و مشکلات کشتی ما را حل کند و سودی به حال‌مان داشته باشد. چرا با وجود داشتن کرسی، نتوانستیم موضوع میزبانی از مسابقات جهانی را حل کنیم؟ من رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی هستم و سیاست خودم را به آنها دیکته و از حقوق‌مان دفاع کردم. فدراسیون جهانی هم ما را به همین شکل پذیرفته، یعنی مسابقات خانم‌ها در یک کشور دیگر برگزار می‌شود و ما همین امسال میزبان جوانان بودیم. برای همین است که می‌گویم باید به دنبال کرسی مؤثر باشیم که در جهت توسعه کشتی ما باشد. رسول خادم آن کرسی را داشت اما حقیقتاً دردی از ورزش ما دوا نکرد. واقعیت را می‌گویم و فحش هم بخورم مهم نیست.

* باید از دبیر خواهش کنند که برای چهار سال دوم هم بیاید

عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی با حمایت مجدد از دبیر و شایسته خواندن او برای دوره بعدی ریاست فدراسیون عنوان کرد: عملکرد دبیر فراتر از تصور خودم بود، من نه رفاقت آنچنانی با او دارم و نه رابطه ما مرید -مرادی است. همیشه هم به چشم رقیب به دبیر نگاه کردم چون خودم هم خیلی دوست داشتم رئیس فدراسیون کشتی شوم ولی وقتی خوب کار می‌کند بگویید خوب کار کرده است. دبیر بهترین فرد برای چهار سال آینده کشتی است. در واقع با کارهایی که کرده جامعه کشتی باید از او خواهش کند که باز هم بیاید.

نصیرزاده یادآور شد: دوستان فراموش کردند در همین دوره گذشته پول اعزام به مسابقات هم فراهم نبود. الان چقدر اردو و مسابقه و اعزام داریم. منِ رئیس فدراسیون می‌دانم یک اعزام چقدر هزینه دارد آن هم نه با دلار سه هزار تومانی که ارز دولتی هم می‌گیری، با دلار ۵۲ هزار تومانی. به نظر خوشی زیر دل‌شان زده است. دوستان شرایط قبل را فراموش نکنند. هیچ کسی مثل دبیر منافع رفاهی و معیشتی کشتی‌گیران را فراهم نکرده، باید قدردان چنین رئیسی بود و من به عنوان عضو کوچک و علاقمند کشتی، دست دبیر را می‌بوسم و بابت کارهای که انجام داده از او ممنونم.

کد خبر 754113

 • آتش زدن پرچم آذربایجان در مراسم افتتاحیه جهانی شد | واکنش فوری به اقدام جنجالی

 • اولین واکنش فدراسیون کشتی به ناکامی آزادکاران

 • افشاگری در مورد انتشار فیلم نماز خواندن علیرضا دبیر | خود دبیر زمان پخش ویدئو را مشخص کرد اما…

 • چرا حفاری‌ برای یافتن گنج در برخی استان‌ها خیلی بیشتر است؟ | پشت پرده یک جمله؛ « کجاهای ایران می‌شود گنج پیدا کرد؟ »

 • جزئیات آغاز طرح برخورد با بدحجابی و بی حجابی از امروز | دوربین‌های پلیس در کدام مکان‌ها حجاب زنان را رصد می‌کنند؟

 • هویت فردی که پرچم آذربایجان را آتش زد | همسر پاشینیان با این مرد چه ارتباطی دارد؟

 • اطلاعیه پلیس درباره اولین روز اجرای طرح حجاب و عفاف | تقدیر از مشارکت و همراهی مردم

 • ریزش قیمت‌ها در بازار خودروی کشور ؛ فهرست جدیدترین قیمت‌ها | خودروهای مونتاژی تا ۹۵ میلیون تومان ارزان شدند

 • بازداشت بلاگر مشهور به خاطر انتشار کلیپ آغوش رایگان

 • هشدار سازمان حمایت به خودروسازان ؛ سریعا اصلاح نکنید برخورد می‌شود | پیش‌پرداخت خودروهای فروخته‌ شده مشمول تورم نیست

 • ریزش قیمت‌ها در بازار خودروی کشور ؛ فهرست جدیدترین قیمت‌ها | خودروهای مونتاژی تا ۹۵ میلیون تومان ارزان شدند

 • عید فطر چه روزی است؟ | پاسخ آیت الله سیستانی

 • جزئیات اغتشاش نقابدارها در سلمانشهر | به خودروی نیروی انتظامی حمله کردند | کمیته ویژه حقیقت یاب تشکیل شد

 • هشدار سازمان حمایت به خودروسازان ؛ سریعا اصلاح نکنید برخورد می‌شود | پیش‌پرداخت خودروهای فروخته‌ شده مشمول تورم نیست

 • قهرمان لیگ برتر اینجا مشخص می‌شود | کار دست کاردان نباشد تیم از آسیا حذف می‌شود

 • ببینید | لحظه آتش گرفتن ایرباس A330 سعودی و بویینگ ۷۳۷ اسکای اپ در فرودگاه خارطوم

 • اطلاعیه پلیس درباره اولین روز اجرای طرح حجاب و عفاف | تقدیر از مشارکت و همراهی مردم

دیدگاهتان را بنویسید