استاندار یزد ساماندهی سرویس مدارس را خواستار شد

استاندار یزد ساماندهی سرویس مدارس را خواستار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهران فاطمی روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان یزد افزود: همکاری برخی نهادها و دستگاه‌ها با آموزش و پرورش برای ساماندهی سرویس مدارس ضروری است که در این میان شهرداری و نیروی انتظامی پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

این مسئول اظهار کرد: با توجه به مشکلات ناشی از کرونا در دو سال اخیر و غیرحضوری شدن مدارس، برای سال تحصیلی جدید، با همکاری همه بخش‌ها برنامه ریزی مناسب برای کاهش دغدغه های خانواده ها در زمینه تامین سرویس و بهداشت مدارس انجام و پیشنهاد می شود زنگ بازگشایی مدارس در سال جدید تحصیلی در یکی از واحدهای آموزشی مناطق کم برخوردار نواخته شود.

فاطمی بر رسیدگی و مدیریت ترافیک مسیر تردد دانش‌آموزان به خصوص در اوایل مهر یادآرور شد: اختصاص بخشی از درآمد معادن برای مرمت و بهسازی واحدهای آموزشی موضوع مهم دیگری است که انتظار می‌رود آموزش و پرورش این موضوع را نیز پیگیری کند.

مدیرکل آموزش و پرورش یزد گفت: تمامی تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس در اول مهر امسال اندیشیده شده و تلاش می شود با همکاری همه بخش ها شرایط مناسبی برای آغاز فعالیت مجدد واحدهای آموزشی در سال تحصیلی جدید فراهم شود.

محمد کاظم رحیمی‌ نژاد افزود: نظارت بر نحوه ثبت نام دانش‌آموزان، تامین روپوش و سرویس مدارس جزو موضوع‌های مهمی است که در این خصوص در استان اقدام شده و بر حسب ضرورت پیگیری می‌شود.

استان یزد ۲۷۰ هزار دانش‌آموز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.