تاج: سه پرونده قضایی فوتبالی دارم

تاج: سه پرونده قضایی فوتبالی دارم

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون فوتبال گفت: سه پرونده قضایی دارم که همه آنها فوتبالی هستند.

به گزارش ایرنا، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال از ساعت ۱۵ امروز دریک نشست خبری در هتل آکادمی ملی فوتبال روبروی خبرنگاران نشست و به سوالات مختلف آنها پاسخ داد.

تاج در ابتدای این نشست خبری گفت:در ۴۰ سال سابقه کادر مدیریتی، در بخش‌های مختلفی کار کردم، در سپاهان، پرسپولیس و ذوب آهن جزو هیئت مدیره بودم، از سال ۶۸در فدراسیون فوتبال در بخش های مختلف فعالیت کردم، در معرض تصمیم گیری جدی بودم. پرونده های قضایی به صورت مفصل صحبت کنم. ۳ پرونده دارم که فوتبالی است و در طول این مدیریت قابل قبول است و غیر فوتبالی نیست.

رییس جدید فدراسیون فوتبال گفت: بخشی از این پرونده‌ها بر اساس اساسنامه فدراسیون فوتبال که به فیفا و AFC دادیم، بود. در همین راستا تصمیم بر این شد بوده که تخلفات و گزارشات فوتبالی در ارکان قضایی فوتبال رسیدگی شود، اما بعضی از دوستان این نوع پرونده‌ها را که بازرسی کل کشور که تعریفی که ما داریم، آنها چنین تعریفی از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ندارند. به همین دلیل پرونده‌ای که تشکیل دادند به دستگاه قضا بردند.

تاج خاطرنشان کرد: یک پرونده دیگر که ما را متهم کرده، مربوط به استفاده از افراد بازنشسته است که یکی از آنها حیدر بهاروند و دیگری محمدرضا ساکت است. این پرونده‌ها هیچ کدام بحث سوءاستفاده مالی و اینچنینی نبود.

تاج گفت: فقط طرح شده که چرا ما بازنشستگانی که به موجب قانون بازنشسته بودند را به کار گرفتیم. البته ما دلایل لازم را به قاضی ارائه کردیم که قاضی بدوی منع تعقیب داده و پرونده را مختومه کرده، بازرسی اعتراض کرده و این پرونده در شعب تجدیدنظر در حال بررسی است.

رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: موضوع دوم در خصوص فعالیت‌های من و همکارانم در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است که این پرونده 14 نفر را متهم کرده است. افرادی از جمله من، کفاشیان و بهاروند، عابدینی، حسن‌پور، جعفری که قبلا عضو هیات رئیسه سازمان لیگ بود و فوت شده که خدا رحمتش کند و تعداد دیگری هستند. اینها به بازپرسی رفته، بازپرسی منع تعقیب داده و شرایط را کاملا عادی دانسته، ولی باز هم شکایت شده و برگشته است. ما متهم هستیم به اعمال نفوذ و اینکه منافع کشور را ندیدیم.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: مسابقات لیگ برتر پیش از این با حضور ۱۸ تیم بوده برگزار می شده که به 16 تیم کاهش یافته. از طرفی سه دور تبلیغات به ۲ لایه تبلیغات تبدیل شده است، تغییر ساعت بازی ها بوده است. این جنبه مدیریتی دارد و اتهام ما این است که ترک فعل کردیم، این پرونده هم در حال رسیدگی است،

تاج اظهار داشت: پرونده سوم پرونده فساد ویلموتس است و عجین شده است با فساد. اگر به هر سرمربی ۲ماه پول ندهند می تواند فسخ کند، استراماچونی، برانکو و کالدرون از این قانون استفاده کرده اند. پرونده ویلموتس ذهن مردم را به سمت فساد برده است.

وی افزود: ۲ میلیون یورو از مجوز معاون رئیس جمهور از شستا گرفته شده و چون دیر واریز شده، ویلموتش شکایت کرده است. تنها قراردادی که شکسته، قرارداد ویلموتس بوده است.۲میلیون یورو که ۲۴ میلیارد می شود و ۲۵ میلیارد به شستا فدراسیون پول داده است اما چون در فدراسیون فرصت تقاضای تجدید نظر نداشته و رای قطعی شده دو ساختمان در اختیار شستا قرار گرفته است.

تاج درباره پرونده فولاد مبارکه گفت: پرونده فولاد مبارکه و نماینده ای که گفته رد پای تاج درفساد ۹۱ هزار میلیاردی دیده می شود. این در حالی است که من با نامه وزیر اعاده کار شدم که حقوقم از فولاد قطع شد که این حقوق سه سال ۹۰۰ میلیون شد. بابت سه سال ماهانه ۲۰ میلیون حقوق گرفتم که این مبلغ شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: یک شبکه سازمان یافته مرکز رسانه قوه قضائیه یه خبر منتشر کرد که در آن فقط آدم ربایی و قتل به من نسبت داده نشده بود. تنها استعلام از دادستان بوده است که در آن سه پرونده من ذکر شده و اشاره شده که اعتراض شده است.

 • استیلی استعفا کرد

  استیلی استعفا کرد

  تهران- ایرنا- مدیر تیم ملی فوتبال ایران از سمت خود استعفا کرد.

 • بازگشت مدافع مصدوم پیکان به میادین

  بازگشت مدافع مصدوم پیکان به میادین

  تهران- ایرنا- مدافع مصدوم تیم فوتبال پیکان با توجه به بهبود شرایطش…

 • مهدوی برای پرسپولیس سوت می‌زند، همرنگ برای استقلال

  مهدوی برای پرسپولیس سوت می‌زند، همرنگ برای استقلال

  تهران- ایرنا- سیدرضا مهدوی برای پرسپولیس و یاسر همرنگ برای استقلال…

 • سایه روشن‌های هفته پنجم لیگ برتر فوتبال؛ دو روی سکه سرخابی‌ها

  سایه روشن‌های هفته پنجم لیگ برتر فوتبال؛ دو روی سکه سرخابی‌ها

  تهران- ایرنا- هفته پنجم لیگ برتر فوتبال برای هواداران سرخابی‌ها متفاوت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.