رفت و آمد شناورهای مسافربری در بندر شهید ذاکری قشم از سر گرفته شد

رفت و آمد شناورهای مسافربری در بندر شهید ذاکری قشم از سر گرفته شد

به گزارش ایرنا، اداره بنادر و دریانوردی روز پنجشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: بندر مسافری شهید ذاکری که به دلیل وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی و شرایط نامساعد جوی و دریایی از (ساعت ۰۶:۰۰ صبح امروز) تا اطلاع بعدی تعطیل اعلام شده بود، با توجه به ایجاد شرایط جوی پایدار دوباره آغاز به کار کرد.

شهرستان قشم ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

۹ اسکله گردشگری مجاز در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل، دهخدا و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند.

سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پهل بندرعباس به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری شهر قشم) امکانپذیر است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.