سالانه ۶۵۰ تن قارچ خوارکی در بوشهر تولید می‌شود

سالانه ۶۵۰ تن قارچ خوارکی در بوشهر تولید می‌شود

سمیه فرح‌بخش روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اشتغال‌زایی بالای واحدهای تولیدی، تولید طبقاتی و استفاده از حداقل زمین، محیط کنترل شده و کاهش خسارت‌های ناشی از شرایط اقلیمی، تولید در تمام فصل‌های سال با میزان مصرف کم آب در واحد تولید را از مزایای تولید قارچ عنوان کرد.
وی افزود: براساس آمارهای موجود برای تولید یک کیلوگرم قارچ به کمتر از ۲۰ لیتر آب نیاز است و با توجه به اینکه پرورش قارچ خوراکی در فضای بسته و کنترل شده انجام می‌گیرد، امکان تولید قارچ در واحدهای صنعتی در تمام طول سال ممکن است.

فرح‌بخش اظهار کرد: به طور معمول واحدهای پرورش قارچ خوراکی به دلیل اینکه امکان ۶ دوره تولید در سال دارند بسیار اقتصادی هستند این در حالی است که در واحدهای سنتی استان بوشهر که ۲۸ واحد هستند و به صورت پاره وقت فعالیت می‌کنند، به دلیل شرایط آب و هوایی فقط در فصل‌های خنک سال امکان تولید و فعالیت وجود دارد.
مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در این استان واحدهای تولید قارچ صنعتی ۲۰۰ تن به بالا که امکانات تولید مستمر دارند، هدف هستند چون واحدهای تولید قارچی که شرایط و امکانات تولید مداوم محصول را نداشته باشند خیلی توجیه اقتصادی ندارد و نمی توانند اشتغال‌زا باشند.

وی یادآور شد: برای راه اندازی یک واحد تولید قارچ صنعتی ۲۰۰ تنی ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است.

مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار کرد: مصرف سرانه قارچ خوراکی در کشور بیش از ۱.۲ کیلوگرم و میانگین مصرف سرانه دنیا چهار کیلوگرم است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر ۹۹ درصد تولید قارچ خوراکی کشور از نوع دکمه‌ای سفید و کمتر از یک درصد صدفی است.
فرح بخش افزود: ایران با تولید ۱۸۰ هزار تن قارچ، رتبه هفتم تولید این محصول در دنیا را به خود اختصاص داده است و از مهمترین مزایای پرورش قارچ خوراکی، زودبازدهی و اقتصادی بودن این رشته از فعالیت کشاورزی نسبت به سایر فعالیت‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.