سایه روشن‌های هفته پنجم لیگ برتر فوتبال؛ دو روی سکه سرخابی‌ها

سایه روشن‌های هفته پنجم لیگ برتر فوتبال؛ دو روی سکه سرخابی‌ها

به گزارش ایرنا، هفته پنجم لیگ برتر فوتبال در حالی روزهای دوشنبه و سه شنبه برگزار شد که بازی‌های این هفته تحت تاثیر برکناری اسکوچیچ و بازگشت کارلوس کی‌روش قرار داشت. در گزارشی فراز و نشیب های هفته پنجم را مرور کرده‌ایم.

تخته گاز در صدر

موتور پرسپولیس در فصل جدید روشن شده است، قرمزها پس از دو مساوی متوالی در هفته‌های اول و دوم، در سه بازی بعدی با سه برد پشت سر توانسته‌اند صدر جدول را بگیرند. هودار سومین قربانی متوالی پرسپولیس بود و آنها هفته پنجم مقابل شاگردان ساکت الهامی ۳ بر یک پیروز شدند تا با ۱۱ امتیاز به صدرنشینی‌شان در لیگ بیست و دوم ادامه بدهند. بازی با هوادار اگر چه پایان کلین شیت علیرضا بیرانوند در فصل جدید بود و او بعد از ۴ بازی، گل خورد اما ادامه درخشش شاگردان جدید یحیی گل‌محمدی مانند لوکادیا و سعید صاقی در این بازی، هواداران سرخ پوشان را به بازگشت دوباره به بازگشت جاده قهرمانی امیدوار کرده است.

لوکادیا برای دومین هفته متوالی گل زد تا این مهاجم هلندی و گران‌قیمت پرسپولیس که تردیدهایی درباره موفقیت او در لیگ ایران به وجود داشت، در شروع کارش با پیراهن قرمزها، بتواند خیال هواداران پرسپولیس را راحت کند، البته باید دید درخشش شماره ۴ قرمزها تا کجا ادامه خواهد داشت. با این حال پس از مشکل گلزنی پرسپولیس در دو هفته اول، در سه بازی بعدی خط آتش پرسپولیس دوباره جان گرفته است، دبل سعید صادقی هافبک هجومی جدید پرسپولیس که از سیرجان به تهران آمده است هم نشان داد که ستاره فصل گذشته گل گهر در حال جا افتادن در ترکیب پرسپولیس است.

اسقلال ساپینتو بالا و پایین زیاد دارد

در اردوی رقیب سنتی پرسپولیس اما اوضاع آرام نیست و استقلال مدال ساپینتو در۵ بازی گذشته از فصل جدید، فراز و نشیب زیادی داشته است. آبی ها پس از یک شکست و دو برد در هفته های اول تا سوم، در دو مسابقه بعدی شان دو تساوی بدون گل داشته اند. توقف هایی که مدافع عنوان قهرمانی را از همین هفته های اول از جمع تیم‌های بالانشین جدول دور کرده است تا در پایان هفته پنجم در رده ششم جدول لیگ قرار داشته باشند.

با وجود اختلاف سه امتیازی با صدر اما دومین مساوی بدون گل آبی‌پوشان در لیگ بیست و دوم، طاقت هواداران استقلال را تاق کرد و آنها پس از سوت پایان موعود بنیادی‌فر از خجالت سرمربی پرتغالی درآمدند تا ساپینتو دستش بیاید که از همین ابتدا چه کار سختی پیش رو دارد و تنها با دو هفته نتیجه نگرفتن باید منتظر انتقادها و شعار هواداران علیه خودش باشد.

سایه روشن‌های هفته پنجم لیگ برتر فوتبال؛ دو روی سکه سرخابی‌ها

نکته قابل تامل آمار ضعیف استقلال در خط حمله است، آن هم در شرایطی پیش بینی می‌شد آبی‌ها با جذب مهدی قایدی، محمد محبی، پیمان بابایی و سجاد شهباززاده در کنار باقی ماندن کوین یامگا، یک خط حمله آتشین در بیست و دومین دوره لیگ خواهد داشت، با این حال استقلال در ۵ بازی گذشته از لیگ تنها ۴ گل به ثمر رسانده است، آمار کمتر از یک گل در هر بازی آن هم برای تیمی که یک دوجین مهاجم اسم و رسم‌دار در اختیار دارد، نمی‌تواند قابل قبول باشد. آماری که می‌تواند خروجی ضعف بازیسازی در میانه زمین استقلال و تغذیه نشدن مهاجمان این تیم باشد.

*۲ امتیاز از ۹ امتیاز برای سپاهان

برخلاف شروع طوفانی سپاهان در فصل جدید که با برد مقابل استقلال همراه بود،زردها با ژوزه مواریس در قامت یک مدعی ترسناک نشان دادند با این حال نتایج زردپوشان در سه هفته گذشته ناامیدکننده بوده و خیلی زود ترمز زردها در فصل جدید کشیده شده است.

سپاهان در سه بازی گذشته با دو مساوی و یک شکست، از ۹ امتیاز ممکن تنها ۲ امتیاز به دست آورده است، امتیازهایی که از دست دادن آن می‌تواند در پایان فصل برای سپاهانی‌ها که با جذب یک مربی مشهور بین المللی و بازیکنان درجه یک خارجی برای قهرمانی دورخیز کرده‌اند، دردسرساز شود.

سایه روشن‌های هفته پنجم لیگ برتر فوتبال؛ دو روی سکه سرخابی‌ها

تغییرات زیاد سپاهان در ۵ بازی گذشته نشان می‌دهد، هنوز مورایس به ترکیب اصلی اش نرسیده و همین آزمون و خطاها سبب شده تا زردپوشان در سه هفته گذشته نتوانند مانند دو بازی اول با سه امتیاز کامل زمین مسابقه را ترک کنند.

۵ بازی ۵ مساوی

مس رفسنجان با محمد ربیعی یکی از تیم‌های قابل احترام فصل گذشته لیگ برتر بود، تیمی که با ارائه یک فوتبال زیبا و چشم‌نواز توانست در بین ۱۶ تیم حاضر در لیگ، تحسین‌های زیادی را به همراه داشته باشد.

سایه روشن‌های هفته پنجم لیگ برتر فوتبال؛ دو روی سکه سرخابی‌ها

مسی‌ها در فصل جدید اما تا اینجای لیگ یک رکورد به جا گذاشته‌اند و در ۵ هفته گذشته از لیگ ۵ مساوی کسب کرده‌اند و جلوی برد و باخت‌هایشان عدد صفر درج شده است.شاگردان ربیعی با وجود جذب بازیکنانی مانند پریرا در کسب برد ناکام بوده‌‍اند و رکوردار تساوی در پایان هفته پنجم در فصل جدید لیگ برتر فوتبال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.