هوای قزوین به شرایط عادی بازگشت

هوای قزوین به شرایط عادی بازگشت

محمدعلی ظهیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز گذشته با توجه به تغییر شاخص کیفیت، هوای شهرستان قزوین به صورت موقت و ساعتی برای گروه‌های حساس ناسالم شد که هشدارهای لازم به گروه‌های حساس نظیر کودکان، سالمندان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای (قلبی و عروقی و ریوی) برای خارج نشدن از منزل صادر گردید.

این مسوول گفت: پیش بینی آلودگی هوا براساس میانگین آلودگی روزانه صورت می گیرد که چون پدیده گرد و غبار تحت شرایط جریانات بادی است وضعیت هوای استان به صورت ساعتی دنبال می شود.

وی گفت: وقتی طبق پایش ایستگاه های سنجش هوا، وضعیت هوای استان از مرز قابل قبول عبور کند براساس درخواست سازمان هواشناسی، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل محیط زیست استان بلافاصله جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا تشکیل می شود.

این مسوول افزود: با تشکیل این جلسه اگر روند آلودگی هوا در استان صعودی باشد هشدارهای بهداشتی را صادر می کنیم و اگر روند نزولی داشته باشد حالت عادی اعلام می شود.

ظهیری افزود: خوشبختانه با اطلاعات به دست آمده از ایستگاه های پایش و بررسی های صورت گرفته هم اکنون هوای قزوین در شرایط عادی و قابل قبول قرار دارد و نیازی به رعایت هشدارهای بهداشتی و زیست محیطی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.