۲تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر کرمانشاه در مرز منذریه عراق مستقر شد

۲تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر کرمانشاه در مرز منذریه عراق مستقر شد

دکتر «محمدباقر محمدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به ازدحام جمعیت زوار اربعین حسینی در پشت مرز خسروی و تجربه روز گذشته، ضمن پوشش امدادی مسیر قصرشیرین به مرز خسروی ۲ تیم عملیاتی با ۲ دستگاه خودرو آمبولانس به منظور پاسخگویی به هرگونه پوشش امدادی در مرکز درمانی منذریه عراق مستقر شده است.

وی افزود: تاکنون خروج زائران اربعین حسینی از مرز خسروی به صورت روان بوده و در صورت نیاز به پاسخگویی به هرگونه حادثه احتمالی جمعیت هلال احمر از آمادگی کامل برخوردار است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: همچنین حضور تیم های امدادی هلال احمر عراق در مرز منذریه این کشور قابل قدردانی است.

خسروی نزدیکترین مرز به کربلای معلی

به گزارش ایرنا، قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای دو مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.

مرز خسروی در شهرستان مرزی قصرشیرین در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده است که خسروی – منذریه مسیر اصلی به سمت جاده بغداد پایتخت عراق و از این طریق به کشور سوریه و در نهایت به حلب و سپس ساحل دریای مدیترانه متصل می‌شود.

مرز رسمی خسروی در فاصله ۱۵ کیلومتری قصرشیرین تا بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد و به دلیل مسافت کوتاهی که نسبت به سایر مرزهای کشورمان با شهرهای زیارتی و مهم عراق دارد، کانونی مهم برای تردد مسافران و زائران ایرانی و عراقی است.
با هماهنگی که با مسوولان عراقی صورت گرفته زوار اربعین حسینی روزانه می توانند از ساعت پنج صبح تا ۱۷ عصر از مرز خسروی عبور کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.