۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش گردشگری رامسر پرداخت شد

۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش گردشگری رامسر پرداخت شد

کبریا آقاجانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای دریافت این تسهیلات چهار واحد بومگردی و سه هتل و هتل آپارتمان این شهرستان غرب مازندران به بانک‌های عامل معرفی شدند.

به گفته وی تسهیلات چهار واحدها گردشگری را بانک توسعه و تعاون و ۲ مورد را بانک گردشگری پرداخت کرده اند.

وی یادآور شد: هزینه این طرح ها به طور کامل پرداخت نمی شود بلکه به صورت مرحله ای و برای پیشبرد بخشی از تاسیسات که بانک اعلام می شود پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به این که همه طرح‌هایی که دارای موافقت اصولی و اولیه هستند شامل این تسهیلات می شوند، تصریح کرد: زمین ها برای احداث تاسیسات گردشگری شامل مسکونی، باغ ها و یا دارای کاربری گردشگری است توسط کارشناسان حوزه سرمایه‌گذاری این نهاد بررسی شده و سپس بعد از موافقت طرح و نقشه در شهرستان در اداره کل میراث فرهنگی استان بررسی می شود که بعد از تایید، موافقت اصولی صادر می شود.

وی تصریح کرد: البته این تسهیلات از منابع متعددی تامین می شود، به طور مثال در سامانه “بهین یاب” اعلام شد چنانچه اعتباری مشخص شد متقاضیان تاسیسات گردشگری به این سامانه هدایت می‌شوند.

آقاجانی یادآور شد: مورد بعدی برای دریافت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی است، در این بخش طرح‌هایی که ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و نیاز به تسهیلات بیشتری هستند درخواست شان به وزارت‌خانه ارسال و بررسی می‌شود، سپس از محل این صندوق تسهیلات به متقاضی پرداخت می شود.

رامسر یکی از شهرستان های زیبای کشور که به خاطر برخورداری از جاذبه های طبیعی بی نظیر سالانه میلیون ها مسافر داخلی و خارجی به این منطقه غرب مازندران سفر می کنند.

در شهرستان رامسر ۲۶ هتل و ۲۶ واحد بومگردری فعالیت دارند، بر اساس آمار موجود سالانه به طور میانگین ۱۵ هزار نفر در این مراکز اقامت دارند و این شمار در اوج مسافر

و ایام گردشگری به ۵۰ هزار نفر افزایش می یابد.

تاکنون ۱۵۰ اثر ، محوطه و مجموعه تاریخی در این شهرستان غرب مازندران شناسایی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.