آمریکا وزیر و وزارت اطلاعات ایران را تحریم کرد

آمریکا وزیر و وزارت اطلاعات ایران را تحریم کرد

نیویورک – ایرنا- وزارت خزانه‌داری آمریکا همزمان با اتهام زنی های بی پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی ایران در زمینه حمله سایبری به آلبانی اعلام کرد که وزیر و وزارت اطلاعات ایران را تحریم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه به وقت محلی در بیانیه‌ای با اعلام این مطلب ادعا کرد امروز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری، وزارت اطلاعات و امنیت ایران و وزیر اطلاعات این کشور را به دلیل انجام فعالیت‌های سایبری علیه ایالات متحده و متحدانش در فهرست تحریم قرار داده است.

این نهاد آمریکایی در تداوم اتهام زنی های بی پایه و اساس واشنگتن در روزهای اخیر درباره ادعای حمله سایبری به آلبانی از سوی ایران مدعی شد: در جولای ۲۰۲۲ تهدیدهای سایبری که ارزیابی می‌شود تحت حمایت ایران و وزارت اطلاعات بوده باعث ایجاد اختلال در سامانه‌های کامپیوتری دولت آلبانی شد و این دولت را وادار کرد خدمات آنلاین دولتی را برای شهروندان خود متوقف کند.

برایان نلسون معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی ادعا کرد: حمله سایبری ایران علیه آلبانی بی‌اعتنایی به معیارهای رفتارهای زمان صلح در فضای سایبری است.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی اعلام کرد با ادی راما نخست وزیر آلبانی گفتگو کرده است تا حمایت قاطع ایالات متحده از متحدمان در ناتو را در پی حمله سایبری ادعایی ایران در ۱۵ ژوئیه اعلام کند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: به همکاری با آلبانی در زمینه اقدامات امنیت سایبری ادامه می دهیم.

کاخ سفید نیز در بیانیه ای اعلام کرد، جک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا، امروز پنجشنبه با نخست وزیر آلبانی گفتگو و حمایت قاطع واشنگتن از این کشور را به او اعلام کرده است.

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید نیز روز چهارشنبه به وقت محلی مدعی شد از تلاش های دولت آلبانی برای پاسخگو کردن ایران در رابطه با حمله سایبری حمایت می کنیم.

سخنگوی کاخ سفید بر حمایت دولت بایدن از تلاش‌های ضد ایرانی برای ادعای حمله سایبری ۱۵ ژوئیه (۲۴ تیر) برای پاسخگو کردن ایران و توسعه همکاری با آلبانی برای تقویت امنیت سایبری تیرانا و تقویت رفتار مسوولانه دولتها در فضای سایبری تاکید کرد.

نخست‌وزیر آلبانی با مطرح کردن اتهام بی پایه و اساس علیه ایران گفته است که کشورش روابط خود را با ایران قطع کرده است. "ادی راما" تصریح کرد که این کشور در حال قطع روابط دیپلماتیک با ایران است و به دیپلمات های ایرانی و پرسنل سفارت ایران دستور داده است ظرف ۲۴ ساعت خاک آلبانی را ترک کنند.

بعد از اخراج گروهک تروریستی منافقین از عراق، این گروهک به دستور آمریکا و با هماهنگی دیگر اعضای ناتو به آلبانی مهاجرت کرد تا بتواند از آنجا به جاسوسی و اقدامات خرابکارانه علیه مردم ایران ادامه دهد.
منافقین هر ساله اجلاسی را با دعوت از چهره های ضد ایرانی به تیرانا برگزار می‌کرد تا اینکه اجلاس امسال این سازمان بنا به دلایل امنیتی لغو شد.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه ایران با مردود شمردن ادعاهای بی‌اساس مطرح‌شده از سوی دولت آلبانی علیه جمهوری اسلامی ایران، تصمیم این کشور به قطع روابط سیاسی با کشورمان را بر اساس چنین ادعاهای بی پایه، اقدامی نسنجیده و فاقد دوراندیشی در روابط بین‌المللی دانست.

وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه در واکنش به اقدام ضدایرانی دولت آلبانی، با اشاره به مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در زمینه فضای سایبری در مجامع چندجانبه و بین‌المللی در راستای تدوین ضوابط و قاعده مند کردن این حوزه، تأکید شده است، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای هدف حملات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی خود، هرگونه استفاده از فضای سایبری به عنوان ابزاری برای حمله به زیرساخت‌های حیاتی سایر کشورها را مردود و محکوم می‌شمارد.

در حال تکمیل است

 • ایران و روسیه بدنبال ایجاد هاب لجستیکی حمل و نقل در بندرعباس

  ایران و روسیه بدنبال ایجاد هاب لجستیکی حمل و نقل در بندرعباس

  تهران- ایرنا- معاون نخست وزیر روسیه با اشاره به نشست سه جانبه بین…

 • اعتراف ژنرال اسرائیلی به وخامت اوضاع نظامیان این رژیم

  اعتراف ژنرال اسرائیلی به وخامت اوضاع نظامیان این رژیم

  تهران – ایرنا – ژنرال بازنشسته رژیم صهیونیستی با اذعان به دشوار و…

 • ایران: ناتو به جای انتساب اتهام های بی‌اساس، به منافقین پناه ندهد

  ایران: ناتو به جای انتساب اتهام های بی‌اساس، به منافقین پناه ندهد

  لندن – ایرنا – سفارت جمهوری اسلامی ایران در بروکسل به بیانیه ضد ایرانی…

 • بلینکن: توافق با ایران باید منجر به پیشبرد امنیت ملی ما شود

  بلینکن: توافق با ایران باید منجر به پیشبرد امنیت ملی ما شود

  نیویورک – ایرنا- آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت توافق…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.