ارسال یخ و آب شرب به شلمچه عراق

ارسال یخ و آب شرب به شلمچه عراق

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در صورت اعلام نیاز کشور عراق آمادگی کامل را برای انتقال آب شرب و یخ داریم.

وی گفت: به دلیل کمبود زیرساخت‌ها و با توجه به هوای بسیار گرم در منطقه و نبود سایه‌بان، چنانچه طرف عراقی نسبت به تامین خودرو برای انتقال زایران تا شهر بصره اقدام کند کمک بزرگی به زایران خواهد بود.

وی ادامه داد:امکانات ترابری از سمت عراق ضعیف است ولی از دیروز تاکنون خودروهای حمل و نقل عمومی به عراق اعزام شدند و امیدواریم با کمک‌هایی که از طرف ایران به کشور عراق شده است مشکل تردد زایران آن سوی مرز به زودی برطرف شود.
مسوول مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین حسینی خوزستان افزود: موکب‌های مستقر در پایانه شلمچه در کشور عراق با تمام وجود به زایران خدمت رسانی می‌کنند.

عصر دیروز پایانه مرزی شلمچه شاهد ازدحام زایران اربعین حسینی بود که عبور آنها را به دلیل نبود امکانات لازم به ویژه وسایل حمل و نقل برای انتقال زیران از شلمچه به شهرهای مقدس عراق، در ساعاتی دچار وقفه کرده بود.

پایانه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق، و پایانه مرزی چذابه در شهرستان دشت آزادگان در غرب خوزستان، ۲ گذرگاه تردد زایران اربعین حسینی در خوزستان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.