بیان درست واقعیت‌های تاریخی نوعی جهاد تبیین است

بیان درست واقعیت‌های تاریخی نوعی جهاد تبیین است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حسین دشتی پنجشنبه شب در آئین گرامیداشت قیام ۱۷ شهریور ماه افزود: جوانان و نوجوانان باید تاریخ گذشتگان، انقلاب اسلامی و تاریخ جهان و تمدن‌های گذشته را بدانند و از آنها درس بگیرند.

وی بیان کرد: اگر تاریخ را نخوانیم، تحلیل و تببین نکنیم دیگران می آیند و تاریخ را همان طور که می‌خواهند بازگو و با ایجاد تحریف شبهه در ذهن جوانان ایجاد می‌کنند و این شبهه‌ها به شیوه‌های گوناگون تکرار می‌شود تا آن چیزی که می‌خواهند به جامعه القا شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر ادامه داد: ما باید واقعیت‌های تاریخی خود را با محتوای خوب و مناسب به جوانان و نوجوانان عرضه کنیم چرا که اگر در بیان و بازگویی تاریخ کم کاری شود، بعد از مدتی حتی بدیهی ترین مسائل و ارزش‌های جامعه اسلامی تغییر می‌کند و به این صورت دچار مشکل می‌شویم.

دشتی اضافه کرد: کسانی که نسبت به مسائل تاریخی آگاه هستند در این موضوع جهاد تببین کنند، بگویند در تاریخ چه گذشت و چرا ۱۷ شهریور ها رخ داد.

وی تاکید کرد: تاریخ شناسان رویداد های مربوط به شکل گیری قبل و بعد از انقلاب را برای مردم بازگو کنند.

دشتی اظهار کرد: تبعیت از حضرت امام(ره) و رهبری امت یکی از ارکان مهم پیروزی انقلاب اسلامی بود و اگر امام خمینی (ره) نبود به طور قطع انقلاب به سرانجام نمی رسید.

وی ادامه داد: مرجعیت، ولایتمداری و حکم دین به نظام اجتماعی ما قوام می بخشد، بر این اساس اگر در این مسیر حرکت کنیم به طور یقین به نتیجه خواهیم رسید.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: قرآن کریم بر گرفتن پند تأکید می‌کند و یکی از راه‌های مهم عبرت پند گرفتن از تاریخ است، تاریخ مثل نوری است که راه را نشان می دهد.
قیام خونین ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ خیزش ملت مبارز ایران بود که کمر رژیم پهلوی را شکست‌ کشتار مردم بیگناه در این جمعه سیاه موجب روسیاهی و استیصال رژیم ناتوان پهلوی و شتاب بخشیدن به نهضت امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.