بیش از ۲۰۰هزار زائر حسینی در موکب طریق الکربلای گچساران پذیرایی شدند

بیش از ۲۰۰هزار زائر حسینی در موکب طریق الکربلای گچساران پذیرایی شدند

محمد رمضانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:عاشقان اباعبدالله حسین (ع) در ۲ شعبه موکب طریق الکربلای گچساران در محل های ورودی شهر دوگنبدان و بوستان شهدای گمنام کار خدمات رسانی به زائران را به عهده دارند.

وی بیان کرد:این زائران از استان های شرق ایران و کشورهایی مانند پاکستان در قالب کاروان های بزرگ و کوچک خدمات دریافت می کنند.

رمضانی تاکید کرد: اگرچه به صورت اسمی ۸۶۰ نفر به صورت شبانه روزی و پاره وقت کار خدمت به کاروان های حسینی در موکب طریق الکربلای گچساران را به عهده گرفته اند اما به گزافه نیست اگر بگوییم ۶۰ هزار نفر در این عرصه مشارکت می کنند.

وی بیان کرد:همه هزینه های پذیرایی در سه وعده شبانه روز را شهروندان ولایتمدار این شهرستان به صورت نقدی و غیرنقدی تامین می کنند.

مسئول موکب طریق الکربلای گچساران تاکید کرد:۱۰ نفر کادر پزشکی و پرستار از جمله ۲ پزشک متخصص در این موکب خدمات درمانی انجام می دهند که روزانه ۱۰۰ مسافر بیمار ویزیت می شوند.

مسئول موکب طریق الکربلای گچساران تاکید کرد: کاروان ها در ساعت های مختلف شبانه روز به گچساران می رسند و روزانه چندین نوبت پذیرایی برای آنان انجام می شود اما از نخستین روز پذیرایی تاکنون هیچ گاه مشکلی برای تامین هزینه های پذیرایی نداشته ایم.

رمضانی تاکید کرد: در زمان حاضر یک آشپزخانه موکب در روستای آبشیرین،یک آشپزخانه در روستای تلخ آب شیرین و ۲ آشپزخانه در شهر دوگنبدان کار پخت غذا برای کاروان های حسینی را به عهده دارند.

مسوول موکب طریق الکربلای گچساران تصریح کرد:انجام خدمات مکانیکی و خودرویی از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای پذیرایی از کاروان های اربعین حسینی در این شهرستان است.

رمضانی همچنین از اختصاص پنج حسینیه برای اسکان زائران در گچساران خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.