تردد زائران اربعین از مرز تمرچین موجب افزایش وحدت در جامعه شده است

تردد زائران اربعین از مرز تمرچین موجب افزایش وحدت در جامعه شده است

به گزارش ایرنا، ماموستا ملاعبدالسلام امامی در آیین نماز جمعه این هفته مهاباد اظهار کرد: مردم اهل سنت این منطقه با دایر کردن موکب های مختلف برای زائران اباعبدالله الحسین (ع) و پذیرایی و اسکان آنها عشق و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نشان می دهند.

وی با بیان اینکه تردد زائران اربعین از طریق مرز تمرچین نشان دهنده امنیت پایدار موجود در منطقه است، افزود: تبدیل این مرز به عنوان یکی از مرزهای ششگانه برای تردد زوار اربعین که با درایت استاندار آذربایجان غربی صورت گرفت، به دلیل امکانات خوبی که برای تردد در این مرز ایجاد شده است و نیز شرایط آب و هوایی مناسب، نقش مهمی در کاهش ازدحام در سایر گذرگاه های مرزی دارد.

امام جمعه مهاباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر استاندار آذربایجان غربی به این شهرستان اضافه کرد: این سفر که با ۹۳ مصوبه همراه بود، نقش مهمی در توسعه و آبادانی این شهرستان خواهد داشت و روند پیشرفت را در منطقه شتاب خواهد داد.

ماموستا سهرابی اضافه کرد: این شهرستان با داشتن منابع خوب خاک و آب هم اینک به یکی از قطب‌های کشاورزی آذبایجان غربی تبدیل شده که توجه دولت به توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی مرتبط در این شهرستان می تواند روند توسعه این منطقه را سرعت ببخشد.

وی یادآور شد: یکی از ویژگی‌های مسوولان در دولت سیزدهم این است که بدون واسطه با مردم در تعامل و ارتباط هستند و همین امر باعث می‌شود مردم با برنامه‌های دولت همراه، همسو و هم صدا باشند.

وی افزود: بخاطر تحریم‌های ظالمانه غرب، مردم کشورمان با مشکلاتی روبرو هستند اما اگر مسوولان را کنار خود دیده و به صورت چهره به چهره مشکلاتشان را با آنها در میان بگذارند، می‌توانند این مشکلات را تحمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.