ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در بین زائران هم راستا با مکارم اخلاقی اربعین است

ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در بین زائران هم راستا با مکارم اخلاقی اربعین است

به گزارش خبرنگار ایرنا، نوراله مرادی روز جمعه در بازدید از پایانه مرزی مهران گفت: زائران باید در رعایت بهداشت محیط زیست انسانی و پرهیز از پراکنش پسماندهای خود در محیط اهتمام و توجه داشته باشند.

وی افزود: هرچند قبل از شروع راهپیمایی اربعین، برای موضوع حفظ محیط زیست و جمع آوری پسماندها با ستاد اربعین و دستگاه های مرتبط بسیار توجه شده و قبل از آغاز ماه محرم، تدابیر و رایزنی هال لازم انجام گرفته، اما همکاری زائران در حفظ بهداشت محیط و اجتناب از ریختن پسماندها ضروری است.

مرادی ادامه داد: کارکنان حفاظت محیط زیست استان در کنار دیگر دستگاه های اجرایی و گروه‌های مردمی علاوه بر ارائه خدمات از قبیل توزیع اقلام غذایی، آب معدنی، استقرار مخازن آب، در زمینه فعالیت‌های زیست محیط چون نظارت بر جمع آوری و مدیریت پسماند و نیز آموزش‌های ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست فعالیت می کند.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی و رییس ستاد اربعین سازمان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: همانگونه که اربعین، رمز ماندگاری نهضت انسان ساز حسینی است، نیروهای سازمان حفاظت محیط زیست و فعالان حوزه محیط زیست باید با برنامه‌ریزی منسجم و آموزش های فرهنگی خود به زائران، از این ظرفیت عظیم انسانی برای انجام رسالت اجتماعی خود که حراست از محیط زیست انسانی و جانوری است، استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.