رویکرد دولت توجه به گسترش پروازهای هوایی در مازندران است

رویکرد دولت توجه به گسترش پروازهای هوایی در مازندران است

به گزارش ایرنا، علی دیوسالار جمعه شب در حاشیه آیین برقراری پرواز مسقط – شیراز – نوشهر در فرودگاه نوشهر افزود : امروز وجود سه فرودگاه در این استان یک ظرفیت منحصربفردی است و با برنامه ریزی درست و مدیریت هدفمند می توان با بهره گیری از این ظرفیت در جهت رونق صنعت گردشگری منطقه گام های موثری برداشت.

پرواز مسقط – شیراز – نوشهر در روزهای جمعه هر هفته با همکاری شرکت هواپیمایی قشم ایر توسط یک فروند هواپیمای فوکر ۱۰۰ در فرودگاه نوشهر برقرار شد.

طبق برنامه ریزی این شرکت قرار است هر هفته در روز جمعه این هواپیما حوالی ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه در فرودگاه شیراز پرواز کند و حوالی ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه در فرودگاه نوشهر بنشیند و سپس بعد از ۳۰ دقیقه وقفه حوالی ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه فرودگاه نوشهر را به مقصد شیراز ترک کند.

وی با اشاره به برخورداری موقعیت های ممتاز گردشگری در غرب مازندران خاطرنشان کرد : حضور هزاران گردشگر خارجی به ویژه حاشیه خلیج فارس به غرب این استان از جمله شهرستان کلاردشت ، مجموعه گردشگری نمک آبرود، رامسر و دیگر نقاط ساحلی نشان از علاقه مندی این گردشگران به این منطقه دارد.

مدیرکل دفتر فنی ، امورعمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری مازندران تصریح کرد: این پرواز سبب تسهیل در رفت و آمد مسافران عمانی می شود چرا که در گذشته از طریق جاده پرخطر و کوهستانی کرج – چالوس تردد داشتند.

برقراری پرواز مسقط – شیراز – نوشهر رویداد ماندگار در دولت سیزدهم
فرماندار نوشهر هم در این آیین گفت که برقراری این پرواز برای نخستین بار به عنوان یک رویداد ماندگار در این دولت در این منطقه است.

رستم زرودی افزود : این فرودگاه بعنوان قدیمی ترین فرودگاه ظرفیت پروازهای خارجی دارد منتهی تحقق این مهم مستلزم رفع موانع پرواز و دریافت مجوز مرز هوایی است.
وی ابراز امیدواری کرد با تخریب موانع پروازی فرودگاه نوشهر در ضلع غربی آن بستر برای پروازهای نجف ، کربلا و عربستان از طریق این فرودگاه فراهم شد.

در سال ۱۳۸۷ فردی با دریافت مجوز در ضلع غربی فرودگاه نوشهر در حوزه جغرافیایی منطقه رادیو دریای چالوس اقدام به ساخت یک بنای اقامتی ، رفاهی و پذیرایی مرتفع کرد که این بنا به علت واقع شدن در قیف پروازی مانع نشست و برخاست هواپیماها شده است.

هم اکنون هفتگی در روزهای جمعه پرواز شیراز – مسقط – نوشهر و یکشنبه و چهارشنبه نوشهر- مشهد و بالعکس در فرودگاه نوشهر برقرار است.

مازندران سه فرودگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.