قرارداد وزرات کشور ۶۵۰ اشتغال جدید در واحد تولید اتوبوس در سمنان ایجاد کرد

قرارداد وزرات کشور ۶۵۰ اشتغال جدید در واحد تولید اتوبوس در سمنان ایجاد کرد

مدیرعامل شرکت «عقاب افشان» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه پیش از این ۲ هزار نفر در این واحد تولیدی اشتغال داشتند بیان کرد: قرارداد تحویل ۲ هزار دستگاه اتوبوس به وزارت کشور با مبلغ هفت هزار میلیارد تومان به صورت قطعی امضا و پیش‌پرداخت آن نیز پرداخت شد.

در سفر دولت مردمی آیت الله رئیسی به استان سمنان، قرارداد خرید ۲ هزار دستگاه اتوبوس از نوع دیزلی درون شهری بین وزارت کشور و گروه تولیدی عقاب افشان در شهرک صنعتی بزرگ سمنان منعقد شد.

چند روز پیش، احمد وحیدی وزیر کشور در آیین رونمایی و تحویل یکصد دستگاه اتوبوس درون‌شهری، ساخت شرکت عقاب افشان سمنان به وزارت کشور، علاوه بر تجلیل از اقدامات جهادی و انقلابی سیدمحمد رضا هاشمی استاندار سمنان، از وی به دلیل پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان قدردانی کرد.

عبدالله اکبری‌راد افزود: تا کنون ۱۰۰ دستگاه اتوبوس تحویل داده شد و باقی نیز از ماه آینده، به صورت ماهانه ۲۰۰ دستگاه تحویل داده می‌شود.

اکبری‌راد بیان کرد: مجموعه عقاب افشان ظرفیت انعقاد قرارداد تولید ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه دیگر را نیز دارد که درصورت استفاده از این ظرفیت، بخشی از مشکلات کشور در این زمینه برطرف می‌شود و کمک حال صنعت حمل و نقل کشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت «عقاب افشان» گفت: از اراده و تصمیم به موقع وزارت کشور در نوسازی ناوگان کشور که در نتیجه آن ایجاد و توسعه اشتغال پایدار رقم خورد، قدردانی می‌کنم.

وی افزود: در شرایط دشوار کنونی و در زمان تحریم‌ها درخواست من به عنوان تولید کننده این است که قوانین و مقررات برای دوره‌های بلندمدت تعیین شود که سرمایه‌گذار و فعال اقتصادی بتواند با تکیه بر ثبات و امنیت قوانین برنامه‌ریزی کند.

این فعال اقتصادی استان سمنان بیان کرد: اگر قوانین درست و برای بازه زمانی مناسب دیده نشود، بخش صنعت و تولید دچار چالش روزمرگی می‌شود که نتیجه آن چیزی جز عقب‌افتادگی و بحران نیست.

به گزارش ایرنا، یک‌ هزار و ۸۵۰‌ واحد صنعتی در استان سمنان وجود دارد که از این‌ تعداد ۱۴۸ واحد در سال گذشته راکد بود و اکنون فعال‌سازی واحدهای راکد با اهتمام ویژه دولت سیزدهم در استان سمنان دنبال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.