پیاده‌روی اربعین مصداق بارز تعظیم شعائر الهی است

پیاده‌روی اربعین مصداق بارز تعظیم شعائر الهی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام عباسعلی جیرانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در محل مصلای امام خمینی (ره) دامغان برگزار شد، افزود: ایام اربعین فرصتی برای عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) است تا به پیاده‌روی اربعین بروند و شور حسینی را به نمایش بگذارند که چشم جهانیان را خیره می‌کند.

وی ادامه داد: در این راهپیمایی عظیم تنها عراقی ها و ایرانی ها حضور ندارند بلکه افرادی از پنج قاره جهان حضور دارند و میلیون ها انسان عاشق به این پیاده‌روی عازم شدند.

جیرانی اظهار داشت: تاسوعا و عاشورا از شعائر حسینی در ماه محرم و اربعین از جمله شعائر الهی در ماه صفر است و امروز شاهدیم به برکت این حرکت میلیونی ، نام امام حسین (ع) جهانی شده است.

وی تصریح کرد: دشمنان همواره در تلاش بودند تا شیعه را در جهان ذلیل کنند و مسلمانان را افراد تروریست و خشمگین معرفی کنند اما شاهدیم که به برکت امام حسین (ع) و اربعین حسینی، عزت و افتخار نصیب شیعه شده و دشمن در این حرکت خود ناکام ماند.

جیرانی خاطرنشان کرد: امروز شاهد مشکلات فراوان و حوادث دلخراش در محورهای دامغان به ویژه محور دامغان به جندق هستیم و از نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار استدعا داریم که پیگیری بیشتر داشته باشند تا کیفیت جاده، تعریض و یک طرفه شدن آن اجرایی شود.

امام جمعه موقت دامغان در پایان خطبه‌های خود به ۱۹ شهریور سالروز وفات آیت الله طالقانی اولین امام جمعه کشور و ۲۰ شهریور سالگرد دومین شهید محراب آیت الله مدنی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.