۲۴ هزار مورد بازرسی از محصولات کشاورزی استان همدان انجام شد

۲۴ هزار مورد بازرسی از محصولات کشاورزی استان همدان انجام شد

به گزارش جمعه ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان «حسین فضلی» اظهار داشت: ۱۲ هزار مورد از این بازرسی ها به موضوع آرد و نان و ۱۲ هزار مورد بازرسی نیز در بخش سایر اقلام بخش کشاورزی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه با نصب دستگاه های کارت خوان بازرسی حوزه آرد و نان به صورت هوشمند صورت می گیرد خاطرنشان کرد: یک تیم شامل نماینده جهاد کشاورزی، صنعت معدن، تعزیرات حکومتی، بانک سپه و امور مالیاتی با استقرار در میز خدمت بانک سپه تراکنش های دستگاه های کارت خوان را بررسی می کنند.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان افزود: در صورتی که تراکنش های غیر واقعی، غیر معقول و خارج از زمان مقرر انجام شده باشد از طریق پیامک، تماس تلفنی و یا حضوری تا سه مرتبه تذکر داده می شود و در صورت تکرار پرونده تشکیل می‌شود.

فضلی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون هزار و ۸۸۰ مورد تخلف در حوزه کالاهای اساسی و آرد و نان شناسایی و ثبت شده است افزود: ارزش ریالی این تخلفات حدود سه میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان بوده که هزار مورد از تخلفات مربوط به حوزه آرد و نان با ارزش ریالی سه میلیارد تومان است.

صادرات ۴۹ قلم کالای کشاورزی از ابتدای سال تاکنون

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۴۹ قلم کالای کشاورزی با وزن حدود ۶۲ هزار تن، ارزش هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و ارزش دلاری ۸۲ میلیون دلار از این استان صادر شده است.

فضلی با اشاره به اینکه این محصولات به کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق، ایتالیا و اوراسیا صادر می شود گفت: محصولات صادراتی شامل کشمش، سیر، سیب زمینی، فرآورده های دامی و گیاهان دارویی مانند گشنیز و رازیانه بوده است.

استان همدان دارای ۶۹۲ هزار هکتار زمین زراعی(آبی و دیم) و ۱۱۷ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی است که بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، ارزش ریالی تولیدات کشاورزی استان معادل ۶۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.