زائران اربعین حسینی به مرزها مراجعه نکنند/ گرمای بالای ۵۰ درجه شرایط را سخت کرده است

زائران اربعین حسینی به مرزها مراجعه نکنند/ گرمای بالای ۵۰ درجه شرایط را سخت کرده است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، سیدمجید میراحمدی صبح شنبه در گفت و گو با شبکه خبر این اظهارات را بیان کرد و گفت: زائران حسینی به شایعاتی که در فضای مجازی درباره عبور از مرزها مطرح می شود توجه نکنند، تاکید ستاد اربعین بر مراجعه نکردن به مرزهاست .

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تاکید کرد که شرایط به گونه نیست که زائران به مرزها مراجعه کنند، گرمای بالای ۵۰ درجه شرایط را سخت کرده است .

به گزارش ایرنا، آماده نبودن زیرساخت های مناسب در خاک عراق برای انتقال زائران اربعین به شهرهای زیارتی سبب شد تا از روز جمعه ستاد اربعین با هدف حفظ سلامت زوار مرزهای شش گانه با عراق را ببندد.

بیشترین سفر زائران اربعین به کشور عراق مربوط به سال ۹۸ و اولین سال لغو روادید میان دو کشور است که جمعیتی نزدیک به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را شامل می شد؛ اما بنابر آمار دستگاه های ذیربط تاکنون و بیش از یک هفته مانده به اربعین حسینی، حدود ۲ میلیون ۵۰۰ هزار نفر از مرزهای مختلف وارد عراق شده اند.

بر اساس پیش بینی های حدود ۱ میلیون ۵۰۰ هزار نفر در پشت مرزها، در مسیر حرکت به سمت مرز و با قصد حضور در مراسم اربعین حسینی دا دارند که افزایش تعداد به بیش از ۴ میلیون زائر را رقم خواهد زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.