هلال احمر کرمانشاه به بیش از ۳۵ هزار زائر اربعین حسینی خدمات‌‎رسانی کرد

هلال احمر کرمانشاه به بیش از ۳۵ هزار زائر اربعین حسینی خدمات‌‎رسانی کرد

«محمدباقر محمدی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امدادرسانی به بیش از ۵۰۰ نفر از زواری که در اثر گرمازدگی در خروجی مرز خسروی مصدوم شده بودند انجام شد که در این عملیات ۵ دستگاه خودرو آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۰ تیم عملیاتی واکنش سریع و ۳ تیم توانا (خواهران) خدمت رسانی کردند.

وی همچنین از برپایی بیش از ۷۵۰ تخته چادر در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: ۲ هزار و ۲۲۰ تخته موکت و ۱۴ هزار و ۸۰۰ تخته پتو در اردوگاه‌ها و پایانه مرز خسروی توزیع گردید.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه همچنین تعداد آب معدنی توزیع شده را ۱۱ هزار و ۲۵۰ بطری عنوان کرد و اظهار داشت: تعداد هفت هزار و ۳۰۰ قرص نان، ۳۷۸ بسته غذایی ۷۲ ساعته و پنج هزار و ۸۷۰ جلد بروشور آموزشی در بین زائرین توزیع گردید.

محمدی بهره‌مندی هفت هزار و ۳۲۰ نفر از آموزش های چهره به چهره و را از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر دانست و اذعان داشت: ۱۰ چادر خیمه نماز در اردوگاه‌ها برپا گردید و پنج هزار و ۸۰۰ نفر نیز از خدمات تیم‌های سحاب، فضای دوستدار کودک و دیگر خدمات فرهنگی استفاده کردند.

خسروی کوتاهترین مسیر به کربلای معلی

مرز خسروی در شهرستان مرزی قصرشیرین در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده است که خسروی – منذریه مسیر اصلی به سمت جاده بغداد پایتخت عراق و از این طریق به کشور سوریه و در نهایت به حلب و سپس ساحل دریای مدیترانه متصل می‌شود.

مرز رسمی خسروی در فاصله ۱۵ کیلومتری قصرشیرین تا بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد و به دلیل مسافت کوتاهی که نسبت به سایر مرزهای کشورمان با شهرهای زیارتی و مهم عراق دارد، کانونی مهم برای تردد مسافران و زائران ایرانی و عراقی است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.

در این شهرستان ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا درجه سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و۵۰ تخت از اوایل دهه ۸۰ ساخته شده تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق، یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشند، این مهم با هدف رونق بخشیدن به شهر و بهره مندی مردم قصرشیرین از مزایای تردد زوار صورت می گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.