احداث مراکز تجاری مشترک برای تسهیل روابط اقتصادی تهران و کازان

احداث مراکز تجاری مشترک برای تسهیل روابط اقتصادی تهران و کازان

تهران- ایرنا- معاون اول رئیس جمهور درباره قرابت و اشتراکات تاریخی و فرهنگی ایران و تاتارستان، بر ضرورت توسعه همکاری‌های مشترک بین تهران و کازان در بخش‌های مختلف تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «محمد مخبر» عصر سه‌شنبه در دیدار «رستم مینیخانوف» رئیس جمهور تاتارستان گفت: ایران و تاتارستان از ظرفیت‌های گسترده‌ای برای توسعه مناسبات فیمابین برخوردار هستند و می‌توانند سطح روابط خود را در زمینه‌های تجاری، صنعتی، انرژی، علمی و فرهنگی ارتقا دهند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به روابط صمیمانه و نزدیک جمهوری اسلامی ایران و روسیه تصریح کرد: تهران و مسکو برنامه‌های مشترکی برای توسعه همکاری‌ها در بخش ترانزیت تدوین کرده‌اند که تاتارستان هم می‌تواند همکاری مشترکی را در این حوزه با ایران داشته باشد.

مخبر احداث مراکز تجاری مشترک در ایران و تاتارستان را گامی در جهت تسهیل روابط تجاری و اقتصادی فیمابین برشمرد و افزود: با احداث این مراکز بسترهای لازم برای گسترش همکاری‌های بخش خصوصی بیش از پیش فراهم خواهد شد.

رستم مینیخانوف، رئیس جمهور تاتارستان نیز در این دیدار با اشاره به بازدیدهای امروز خود از شرکت مپنا و ایران خودرو گفت: علاقمند هستیم از دانش و توانمندی ایران در زمینه‌های مختلف استفاده و همکاریهای مشترکی را آغاز کنیم.

وی بر اهمیت رفع مسایل بانکی و فراهم شدن بسترهای لازم برای تأمین مالی پروژه‌های مشترک در زمینه‌های مختلف نظیر کشت و صنعت و صنایع غذایی نیز تأکید کرد و افزود: تاتارستان علاقمند است از توانمندی و ظرفیت بخش خصوصی ایران در زمینه فرآوری مواد غذایی و کشت و صنعت استفاده کند.

رئیس جمهور تاتارستان همچنین خواستار تبادل استاد و دانشجو میان ایران و تاتارستان شد و از آمادگی کازان برای توسعه همکاری های فرهنگی و دینی با کشورمان خبر داد.

 • وزیرکشور: میانگین ماندگاری زوار در مرز ایران ۲۰ دقیقه بود

  وزیرکشور: میانگین ماندگاری زوار در مرز ایران ۲۰ دقیقه بود

  تهران- ایرنا- وزیر کشور میانگین ماندگاری زوار در مرز ایران را ۲۰ دقیقه…

 • دیدار آیت الله رئیسی با رئیس شورای اروپا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

  دیدار آیت الله رئیسی با رئیس شورای اروپا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

  نیویورک – ایرنا- آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران…

 • تکذیب ادعای دبیر سابق ستاد امربه‌معروف درباره جلسه سال ۹۸ در دفتر آیت‌الله رئیسی/پیشنهاد عجیب «محبی» برای مبارزه با بدحجابی!

  تکذیب ادعای دبیر سابق ستاد امربه‌معروف درباره جلسه سال ۹۸ در دفتر آیت‌الله رئیسی/پیشنهاد عجیب «محبی» برای مبارزه با بدحجابی!

  تهران – ایرنا – جلیل محبی دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر…

 • حقوق جانبازان و آزادگان معسر فاقد شغل ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است

  حقوق جانبازان و آزادگان معسر فاقد شغل ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است

  تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: براساس…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.