انجام تشریفات گمرکی خروج موقت ۷هزار کامیون حامل تجهیزات مواکب در اربعین امسال

انجام تشریفات گمرکی خروج موقت ۷هزار کامیون حامل تجهیزات مواکب در اربعین امسال

به گزارش ایرنا از گمرک، «علیرضا مقدسی» اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود از تاریخ هفت تا ۲۷ شهریورماه سال جاری، از گمرکات مرزی ویژه تردد زائران و موکب داران، بالغ بر ۶ هزار و ۸۸۹ دستگاه کامیون حامل مواد مصرفی و تجهیزات و لوازم مواکب اربعین و بیش از ۷۰۰ دستگاه خودرو شامل اتوبوس، خودرو سواری، آمبولانس و ۴۰ دستگاه کامیون حامل تجهیزات پزشکی به صورت خروج موقت پس از انجام تشریفات گمرکی در سریع‌ترین زمان ممکن از گمرکات یادشده تردد کردند.

وی تصریح کرد: کارکنان خدوم و وظیفه‌شناس گمرک در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به زائران عتبات عالیات در ایام منتهی به اربعین حسینی به طور شبانه‌روزی در خدمت زائران بودند و با تلاش بی‌وقفه، تشریفات گمرکی مربوطه را در مرزهای تعیین شده با دقت و سرعت به انجام رساندند.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به بسیج امکانات و نیروی انسانی برای خدمات رسانی به زائران عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال کم نظیر عاشقان اباعبدالله از مراسم راهپیمایی اربعین در سال جاری، گمرک جمهوری اسلامی با اعزام نیروها از سایر گمرکات کشور و استقرار آنها در گمرکات پرتردد از جمله گمرک مرزی مهران، تلاش کرد تا زائران هنگام تردد از گمرک معطلی نداشته باشند.

وی اظهار داشت: علاوه بر این با ایجاد هماهنگی و تعامل با سایر سازمان‌های مستقر در مرز و نمایندگان دیگر سازمان‌های خدمات رسان، تلاش شد تا از بروز هرگونه وقفه و مشکل در امر خدمات رسانی جلوگیری شود که با همکاری و فعالیت شبانه‌روزی همکاران زحمتکش، امیدواریم رضایت زائران را فراهم کرده باشیم.

مقدسی با اشاره به اقدامات و تصمیمات اتخاذشده در ستاد اربعین گمرک برای تسهیل در تردد و خروج زائران و موکب داران از گمرکات مرزی تعیین شده شامل مهران، چذابه، شلمچه، باشماق، پیرانشهر، خسروی و سومار تاکید کرد: برای سهولت در تردد زائران و تسریع و تسهیل در خروج موقت کامیون‌های حامل مواکب و مواد مصرفی از گمرکات مرزی، تمامی تشریفات گمرکی مربوطه با همکاری و تلاش گمرکات استانی در مراکز استان‌ها انجام گرفت که همین امر سبب شد تا تردد در گمرکات مرزی با سهولت بیشتری انجام شود.

به گفته مقدسی، ۲ گمرک میرجاوه و دوغارون نیز به زائران اتباع دیگر کشورها که در پیاده روی اربعین حسینی شرکت کردند، تسهیلات و خدمات لازم را ارائه دادند.

مقدسی ضمن قدردانی از زحمات همه کارکنان گمرکات مرزی، ستادی و گمرکات اجرایی کشور در ایام برگزاری مراسم اربعین امسال، همچنین از آمادگی کامل گمرک برای خدمات رسانی به همه زائران در هنگام بازگشت به کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با تامین امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی لازم، گمرک بتواند در آینده خدمات بهتری به زائران عتبات عالیات ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.