تربیت نسلی مومن و انقلابی رسالت اصلی حوزه‌های علمیه است

تربیت نسلی مومن و انقلابی رسالت اصلی حوزه‌های علمیه است

آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» روز سه‌شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران استان مرکزی در اراک، افزود: معرفت افزایی، اخلاص، تعهد، نظم و انضباط، رشد و توسعه علمی و اخلاقی و معنوی طلاب و روابط معنوی و خداپسندانه نیز از مهمترین مسائلی است که باید در حوزه‌های علمیه مورد توجه قرار گیرد.

وی آموزش سبک زندگی و مهارت آموزی را از دیگر وظایف حوزه‌های علمیه عنوان کرد و ادامه داد: نقش آفرینی در حیات جامعه، همبستگی و همدلی و ایجاد و تقویت یک جریان مبارک فکری، فرهنگی، دلسوز وظیفه شناس، مسئولیت پذیر و آینده ساز و الگوسازی برای خدمت و مشارکت فعال دانش آموزان و خانواده های مکرم در تعلیم و تربیت فرزندان و پرورش استعدادها، باید در حوزه علیمه خواهران مورد توجه جدی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: گسترش سبک زندگی بر اساس فرهنگ اهل‌بیت(ع) از سوی حوزه‌های علمیه گام بلندی در راستای سعادت جامعه، تحکیم بنیان خانواده و خنثی‌سازی توطئه‌های فرهنگی دشمنان است.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار داشت: امنیت روانی، فرهنگی و اخلاقی جامعه به خصوص بین نسل جوان در سایه فرهنگ قرآن و اهل‌بیت(ع) حاصل می‌شود و تنها نهادی که می‌تواند این فرهنگ عظیم را در جامعه گسترش دهد، حوزه‌های علمیه هستند.

وی افزود: داشتن ایمان، تقوا، اخلاق و اخلاص در تبلیغ به جهت نهادینه کردن فرهنگ اهل بیت(ع) از ضروریات تبلیغ است که در این راستا تلاش مجاهدانه و دانش انجام کار، لازم است.

امام جمعه اراک بیان کرد: حوزه‌های علمیه اعم از برادران و خواهران مهمترین نقش تربیتی را در جامعه ایفا می‌کنند به‌خصوص خواهران طلبه که با ایثار و فداکاری خود نهال مقدس خانواده را آبیاری کرده و به مرحله کمال می‌رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.