ثبت نام استانی پانزدهمین جشنواره آش ایرانی آغاز شد

ثبت نام استانی پانزدهمین جشنواره آش ایرانی آغاز شد

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، سیدسعید صفوی افزود: این رویداد، همانند سنوات گذشته برای پخت آش‌های سنتی استان در مهلت یاد شده از متقاضیان زنجانی شرکت در پانزدهمین جشنواره آش ایرانی ثبت‌ نام انجام می گیرد.

وی یادآور شد: بر این اساس نفرات ثبت‌نام کننده در استان در مرحله انتخابی نفرات استانی پانزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در هفته اول مهر امسال با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان، پس از برگزاری رقابت‌های مرحله مقدماتی بین متقاضیان به ۱۳ شرکت‌کننده برتر غرفه طبخ آش‌های سنتی در جشنواره پیش رو اختصاص خواهد یافت که تعدادی از این غرفه‌ها پس از رقابت در مرحله انتخابی متعلق به استان زنجان خواهد بود و تعدادی دیگر هم به منتخبان جشنواره‌های گذشته آش ایرانی از سایر استان‌های کشور اختصاص خواهد یافت.

این مسوول ادامه داد: جشنواره ملی آش، قدیمی‌ترین جشنواره غذای ایرانی است که همه‌ساله در شهر زنجان برگزارمی شود که امسال با توجه به فصل پاییز و وضعیت آب و هوایی استان در محل دائمی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان زنجان (کاسپین) برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت. https://zanjan.mcth.ir/ash۱۵-register در پانزدهمین جشنواره آش ایرانی ثبت‌نام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.