حسینی‌: «زاهدی وفا» به‌دنبال نوگرایی و شفافیت در وزارت کار است

حسینی‌: «زاهدی وفا» به‌دنبال نوگرایی و شفافیت در وزارت کار است

تهران- ایرنا- معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مدیری دلسوز، مومن و توانمند توصیف کرد و گفت: برنامه‌های زاهدی وفا منشاء تحول وزارتخانه و حرکت در ریل درست است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «سیدمحمد حسینی» روز سه‌شنبه در دیدار جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، وزارت رفاه را وزارتخانه‌ای عریض و طویل با گستره فعالیت متنوع دانست و بیان کرد: این وزارتخانه نیازمند وزیری است که در کنار برخورداری از جایگاه علمی مرتبط، دانش و توان مدیریتی نیز داشته باشد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: نگاهی به کارنامه علمی و اجرایی زاهدی وفا نشان می‌دهد که عنصر شایسته‌ای برای تصدی این مسئولیت است و رئیس‌جمهور با علم به توانمندی‌ها و کارنامه موفق، وی را معرفی کرده است.

حسینی با اشاره به برنامه راهبردی و جامع وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌منظور ایجاد تحول و نوگرایی در وزارتخانه، گفت: وی با توجه به دانش و تجربه موفق مدیریتی در حوزه‌های مختلف،‌ توانست در دوره سرپرستی به‌دور از هیاهو و با پرهیز از ورود به حاشیه‌های کاذب، فضای التهاب آمیز وزارتخانه را مدیریت کند و با اتخاذ تصمیمات درست و تخصصی، برخی از مشکلات موجود را برطرف کرده و آرامش و انسجام لازم را برقرار سازد.

وی با بیان اینکه برنامه وزیر پیشنهادی رفاه در راستای رسیدن به اهداف چشم انداز و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با توجه با اقتضائات کشور مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و اقتصاد مقاومتی و بر اساس اسناد بالادستی به‌ویژه سند تحول دولت مردمی تدوین شده است، خاطرنشان کرد: اصلاح نظام بازنشستگی، ارتقای پایدار صندوق‌ها و اشتغال به‌عنوان یکی از اولویت‌های جدی زاهدی وفا است و او برنامه خوبی برای حوزه اشتغال با توجه به ظرفیت‌های وزارتخانه دارد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در حوزه بهبود روابط کارگر و کارفرما، توانمندسازی کارگران و کارفرمایان و شرکای اجتماعی برای مشارکت موثر در نظام روابط کار و توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در سطوح ملی و محلی در توان و برنامه او قرار دارد.

حسینی، فسادزدایی و ارتقای شفافیت و پاسخگویی را از دیگر محورهای اصلی برنامه راهبردی وزیر پیشنهادی رفاه خواند و تأکید کرد: وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتقـای رضایتمنـدی مـردم و حرکـت بـه سـمت پیشرفت و عدالـت به‌عنوان شعارهای اصلی دولت مردمی از جایگاه مهمی برخوردار است.

وی تصریح کرد: رویکرد اصلی زاهدی وفا اصلاح و تقویت نظام تعاون، ارتقای مهارت و اشتغال، تنظیم‌گری و تسهیلگری و بهبود روابط کار، اصلاح نظام رفاه و اصلاح نظام بازنشستگی و ارتقای پایدار صندوق‌ها و سرمایه‌گذاری است.

معاون رئیس‌جمهور افزود: از برنامه‌های مهم زاهدی وفا تدوین پیوست رفاهی برای سیاست‌های جدید دولت و تقویت بانک جامع اطلاعات رفاه ایرانیان و به خصوص تجمیع و یکپارچه سازی نظام حمایتی و تامین اجتماعی دولت است.

حسینی همچنین از برنامه‌های راهبردی وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی را ارتقای مهارت و اشتغال خواند و گفت: کار ویژه زاهدی وفا توسعه و تحول نهادهای تسهیل گر در حوزه کسب و کار و اشتغال و هوشمند سازی فرایند کاریابی و اشتغال خواهد بود.

براساس این گزارش، با اعلام وصول نامه معرفی محمدهادی زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحن مجلس، وی امروز در نشست فراکسیون انقلاب اسلامی به بیان سوابق علمی و مدیریتی خود پرداخت و نیز در صحن مجلس حضور یافت و با نمایندگان گفت‌وگو کرد.

 • جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی کار ۱۲ مهر برگزار می‌شود

  جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی کار ۱۲ مهر برگزار می‌شود

  تهران -ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی تعاون،…

 • حمایت نمایندگان از عملکرد وزیر پیشنهادی کار/ تیر شایعات به سنگ خورد

  اعلام وصول نامه معرفی زاهدی وفا به مجلس

  حمایت نمایندگان از عملکرد وزیر پیشنهادی کار/ تیر شایعات به سنگ خورد

  تهران-ایرنا- نامه معرفی وزیر پیشنهادی تعاون،کار، رفاه اجتماعی در حالی اعلام وصول شد که عملکرد…

 • نامه معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس اعلام وصول شد

  در صحن علنی مجلس:

  نامه معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس اعلام وصول شد

  تهران- ایرنا – نامه معرفی محمد هادی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه…

 • وزیرکشور: میانگین ماندگاری زوار در مرز ایران ۲۰ دقیقه بود

  وزیرکشور: میانگین ماندگاری زوار در مرز ایران ۲۰ دقیقه بود

  تهران- ایرنا- وزیر کشور میانگین ماندگاری زوار در مرز ایران را ۲۰ دقیقه…

 • دیدار آیت الله رئیسی با رئیس شورای اروپا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

  دیدار آیت الله رئیسی با رئیس شورای اروپا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

  نیویورک – ایرنا- آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران…

 • تکذیب ادعای دبیر سابق ستاد امربه‌معروف درباره جلسه سال ۹۸ در دفتر آیت‌الله رئیسی/پیشنهاد عجیب «محبی» برای مبارزه با بدحجابی!

  تکذیب ادعای دبیر سابق ستاد امربه‌معروف درباره جلسه سال ۹۸ در دفتر آیت‌الله رئیسی/پیشنهاد عجیب «محبی» برای مبارزه با بدحجابی!

  تهران – ایرنا – جلیل محبی دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر…

 • حقوق جانبازان و آزادگان معسر فاقد شغل ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است

  حقوق جانبازان و آزادگان معسر فاقد شغل ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است

  تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: براساس…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.