سپاه استان سمنان ۴۲ برنامه شاخص در هفته دفاع مقدس دارد

سپاه استان سمنان ۴۲ برنامه شاخص در هفته دفاع مقدس دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار منصور شوقانی روز سه شنبه در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه در معاونت علمی پژوهشی بسیج استان سمنان به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: ویژه برنامه های متعدد و متنوعی به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه امسال این ویژه برنامه ها از روز چهارشنبه ۳۰ شهریورماه برگزار می شود گفت: آغازگر این برنامه ها برپایی آیین تجلیل از یک میلیون نفر از ایثارگران و رزمندگان و خانواده معظم شهدای هشت سال دفاع مقدس به صورت سراسری و کشوری است که با سخنرانی رهبر معظم انقلاب به صورت تصویری برگزار می شود.
شوقانی اهم برنامه های این استان در طول هفته دفاع مقدس را برگزاری همایش مجاهدان در غربت عنوان کرد و افزود: این همایش با حضور ۳۰ کشور جهان به میزبانی شهرستان دامغان برگزار خواهد شد.
وی دیگر برنامه های این هفته را برپایی یادواره های شهدا به صورت شهرستانی، برپایی برنامه آبروی محله به همت پایگاه های مقاومت بسیج و اقشار مختلف بسیج، عطرافشانی مزار مطهر شهدا، برپایی مراسم زنگ مهر و مقاومت، افتتاح چندواحد مسکونی ویژه نیازمندان به همت گروه های بسیجی و افتتاح نمایشگاه از غربت تا عظمت در دامغان عنوان کرد.
جانشین سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان افزود: برپایی پیاده روی خانوادگی، برگزاری نشست های بصیرتی و معرفتی، اجرای رزمایش گروه های جهادی و مواسات و رونمایی از المان و تندیس شهدا در برخی از شهرستان ها از جمله دیگر ویژه برنامه های شاخص استان در طول هفته دفاع مقدس است.
شوقانی برپایی میزخدمت، برپایی اردوی علمی فرهنگی، برپایی کنگره استانی شب شعر توسط بسیج هنرمندان، اعزام پزشکان به مناطق محروم و کم برخوردار و ویزیت رایگان بیماران و پایش و عارضه یابی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را از دیگر عناوین شاخصی برشمرد که در طول هفته دفاع مقدس اجرایی خواهد شد و گفت: برپایی همایش خاکریز جهاد فرزندآوری، اجرای سرودهای پاتوقی و برپایی مواکب خدماتی در مسیر زائران امام هشتم حضرت رضا(ع) نیز از دیگر ویژه برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس در استان سمنان است.
وی تاکید کرد: امروز و در گام دوم انقلاب باید از تجربیات موفق و ارزشمند گام اول انقلاب به ویژه دوران هشت سال دفاع مقدس استفاده شود.
جانشین سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان اظهار داشت: خودسازی، معنویت و بندگی، جامعه سازی و تمدن سازی نوین اسلامی باید به صورت ویژه در گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گیرد.

استان سمنان افتخار دارد که سه هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است و در شاخص های اعزام رزمنده و تعداد شهدا نسبت به جمعیت، از استان های برتر کشور محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.