فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان: ۶۰۰ برنامه برای هفته دفاع مقدس برنامه‌ریزی شده است

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان: ۶۰۰ برنامه برای هفته دفاع مقدس برنامه‌ریزی شده است

سردار اباذر سالاری روز سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس مظهر حماسه، معنویت، دینداری، ایثار، ایستادگی و پایداری، تدبیر و حکمت، آرمان خواهی و از خودگذشتگی ملت غیور ایران است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان ادامه داد: شکوفایی، ابتکار و خلاقیت مردم ایران، پاسداشت انقلاب اسلامی به ویژه دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت و الگوسازی از الگوهای واقعی، ازجمله محورهای هفته دفاع مقدس است.

وی اضافه کرد: حداقل یک تا چند برنامه کلیدی در همه رده‌های سپاه و بسیج اجرا می‌شود و در پی آن هستیم با توجه به تقارن این هفته با دهه آخر صفر و شهادت امام حسین مجتبی و امام رضا (ع) رویکرد برنامه‌ها به تناسب این ایام اجرا می‌شود.

سردار سالالری اشاره کرد: نخستین روز از هفته دفاع مقدس یعنی ۳۱ شهریور به عنوان پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت نامگذاری شده که در این روز رژه ملی نیروهای مسلح که به صورت همزمان با پایتخت به صورت ملی برگزار می‌شود را خواهیم داشت.

وی گفت: همچنین به جهت اینکه روزهای پنجشنبه به عنوان روز پاسداشت شهداست غبار روبی گلزار شهداو دیدار با خانواده جانبازان و شهدا هم برای این روز برنامه ریزی شده است.

نمایشگاه دستاوردهای نظامی و دفاعی نیروهای مسلح برگزار می‌شود

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) همچنین در خصوص برنامه‌های این روز ادامه داد: نمایشگاه دستاوردهای نظامی و دفاعی نیروهای مسلح در ساحل بندرعباس برپا می‌شود و آنجا در طول هفته دفاع مقدس هر شب برنامه های فرهنگی، ورزشی و رزمی اجرا خواهد شد.

سردار سالاری افزود: علاوه بر این نمایشگاه برنامه‌های متعددی برای اجرا در ساحل برنامه ریزی شده که می‌توان به گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، بیان خاطره ها توسط رزمندگان اشاره کرد که توسط صدا و سیما نیز پخش می‌شود.

وی تصریح کرد: بازسازی علمیات والفجر هشت که جزو علمیات های غرور آفرین دفاع مقدس است را در جنب این نمایشگاه خواهیم داشت.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان بیان کرد: همچنین برای کودکان و نوجوانان و اقشار مختلف برنامه‌های متعددی پیش بینی شده است و هر شب به اجرای برنامه‌های بخش خاصی از نیروهای مسلح اختصاص می‌یابد.

وی افزود: دومین روز به عنوان معنویت، زنان خانواده و سلامت نامگذاری شده که در این روز نقش کادر سلامت و زنان و خانواده در دفاع مقدس تبیین می‌شود.

سردار سالاری تصریح کرد: سومین روز از هفته دفاع مقدس به عنوان ولایت مداری، جوانان، علم و دانش پژوهی نامگذاری شده که در این روز دستاوردهایی که نظام جمهوری اسلامی با اعتماد به جوانان کسب کرده تبیین می‌شود.

جوانان عامل دستیابی به دست برتر دفاعی و نظامی در منطقه‌اند

وی تاکید کرد: اگر شاهد توانمندی‌های دفاعی و نظامی کشور هستیم به برکت روح اعتماد به جوانان و رزمندگان است و جوانان امروز موجب شدند ایران دست برتر نظامی و دفاعی را در منطقه بدست آورد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: چهارمین روز از این هفته به عنوان شهیدان، جانبازان، آزادگان، صلابت و فخر آفرینی نامگذاری شده است که برنامه گردهمایی رزمندگان دیروز و همسنگران امروز در آن برگزار می‌شود.

وی اشاره کرد: پنجمین روز از هفته دفاع مقدس به عنوان دفاع همه‌جانبه، پیشتبامی مردمی و اصناف، سربازان نامگداری شده و در این روز به موضوع پدافند غیرعامل و پشتیبانی و حمایت مردم از جبهه ها و پاسداشت سربازان پرداخته می‌شود، تاثیر حضور سربازان در دفاع مقدس و اکنون در دفاع از کیان نظام و انقلاب بسیار مهم است و باید موجب تحلیل و بررسی قرار گیرد.

سردار اباذر سالاری گفت: ششمین روز از هفته دفاع مقدس هم به عنوان وحدت ملی بصیرت، دشمن شناسی و استکبار ستیزی نامگذاری شده که با شکست حصر آبادان همزمان شده است، این رویداد نشان داد هر جا وحدت و اتفاق نظر وجود داشته باشد با هر سختی می‌توان از مشکل‌ها گذشت.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان تصریح کرد: هفتمین روز از هفته دفاع مقدس هم به عنوان نیروهای مسلح، بسیجیان، جهادگران، روحانیت، عشایر و روستاییان و بسیجیان و پیشمرگان کرد مسلمان نامگذاری شده است و بایستی به نقش جهادگران بی سنگر پرداخت.

وی اضافه کرد: آخرین روز از هفته دفاع مقدس هم به عنوان فرماندهان عزت مداران و حماسه آفرینان نامگذاری شده که تبیین نقش و نکوداشت فرماندهان می‌تواند در الگو سازی برای جوانان مؤثر باشد.

سردار سالاری گفت: اینان الگوهای واقعی هستند که بایستی به نسل‌های جدید معرفی شوند و با توجه به آغاز سال تحصیلی برای حضور راویان دفاع مقدس در مراکز آموزشی در راستای تبیین دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس برنامه ریزی شده است.

توزیع لوازم التحریر و بسته‌های معیشتی در هفته دفاع مقدس انجام می‌شود

وی گفت: افزون بر پنج هزار بسته لوازم التحریر در دهفته دفاع مقدس تقدیم دانش آموزان نیازمند هرمزگان می‌شود و همزمان بیست و هفتمین نهضت مواسات و همدلی را با توزیع‌افزون‌بر ۳۰ هزار بسته معیشتی خواهیم داشت.

سردار سالاری افزود: همچنین بیش از ۵۰۰ سری جهیزیه در این هفته تقدیم نو عروسان می‌شود و افتتاح منازل محرومان و طرح های عمرانی را خواهیم داشت که بیش از ۱۶۶ میلیارد تومان ارزش آن‌ها است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) گفت:‌ علاوه‌بر این در هفته دفاع مقدس شاهد تجلیل از پیشکسوتان بسیجی، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها، دیدار و سرکشی از خانواده معظم شهدا هم خواهیم شد.

آماده مقابله با هر دشمنی هستیم

سردار سالاری یادآور شد: در دروان دفاع مقدس به حداقل های دستاوردهای نظامی مانند سلاح‌های معمول انفرادی و گونی برای ساخت سنگر محتاج بودیم و دشمنان ما را همه چیز محروم کرده بودند.

وی اشاره کرد: اما امروز اگر کسی دست از پا خطا کند به خصوص در خلیج فارس آماده‌ایم با آن مقابله کنیم.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با اشاره به بیماری همه گیری کرونا، گفت:‌ ۲ سال گذشته به دلیل درگیر بودن کشور با بیماری کرونا برنامه‌های مناسبت‌های مهمی مانند دفاع مقدس تحت شعاع قرار گرفته بود.

وی اضافه کرد: امسال با بهبود شرایط بیماری کرونا و پس از وقفه ۲ ساله برنامه های هفته دفاع مقدس را اجرا می‌کنیم، دفاع مقدس به عنوان نقطه موثری در تاریخ نظام جمهوری اسلامی است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان بیان کرد: در دفاع مقدس که ملت ایران تازه انقلاب کرده بود و رژیم منحوس بعثی و کسی که پشتوانه آحاد دولت های زورگو را داشت برای خاتمه دادن یک هفته‌ای کار ملت ایران آمده بود اما با مقاومت مردمی و جمع کمی از نیرهای محلی نظامی منطقه بیش از ۳۰ روز در پشت مرزها متوقف شد.

سردار سالاری بیان کرد: دشمن هشت سال پشت مرزهای ایران متوقف شد و جوانان و مردان غیور از جان گذشته توانستند آن را به عقب رانده و تادیب کنند و فرصت خطای دیگری هم به آن ندادند.

وی ابراز داشت: افزون بر ۲۳۰ شهید تقدیم این نظام و انقلاب شده تا بتوانیم در آرامش و امنیت زندگی کنیم، همه ساله به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه های متعددی برگزار می‌شود.

هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریورماه آغاز و تا هفتم مهرماه ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.