فرمانده نیروی هوایی ارتش: تحریم‌ها، ایران را به مرحله خودکفایی نظامی رساند

فرمانده نیروی هوایی ارتش: تحریم‌ها، ایران را به مرحله خودکفایی نظامی رساند

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر توان متخصصان داخلی به خودکفایی رسیده است و تمامی تجهیزات و تسلیحات مورد استفاده در چهار رزمایش اخیر نیروی هوایی، ساخت ایران بود.

وی اظهار داشت: تحریم به عنوان یک نعمت، شرایط پیشرفت و خودکفایی تسلیحاتی نیروی هوایی به عنوان یک نیروی تجهیزات محور را محقق کرد و هم اکنون با تمام توان آماده دفاع از کیان سرزمین اسلامی هستیم.

توان نظامی ایران پشتوانه امنیت همسایگان

این مقام نظامی بلندپایه تاکید کرد: دکترین جمهوری اسلامی کاملا دفاعی است و همسایگان اطمینان داشته باشند که توانمندی‌های نظامی ایران ، پشتوانه امنیت منطقه است تا نیازی به حضور بیگانگان نداشته باشند.

امیر سرتیپ واحدی خاطرنشان کرد: هدف ما از قدرتمند شدن، این است که دشمنان بدانند در صورت کوچکترین تحرک و فکر پلید نسبت به ایران ، هزینه بسیار سنگینی خواهند پرداخت که برایشان نتیجه ای جز پشیمانی ندارد.

وی یادآور شد: از خلیج فارس و تنگه هرمز نیز با تمام قدرت حراست می کنیم تا این آبراه بین المللی در امنیت کامل باشد و امیدواریم همصدایی کشورهای اسلامی ، زمینه ساز کوتاه شدن دست دشمنان از حضور در منطقه شود.

هفته دفاع مقدس، نماد وحدت نیروهای مسلح

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی همچنین از برنامه ریزی برای اقدامات پروازی ویژه مشترک با نیروی هوایی سپاه پاسداران در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: این مناسبت نماد وحدت همه جانبه نیروهای مسلح ایران است و مردم جلوه‌هایی از آن را در رژه و دیگر برنامه های مشترک خواهند دید.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در جریان سفر به بندرعباس از پایگاه نهم شکاری و یگان های هوایی و پروازی این نیرو بازدید کرد.

امیر سرتیپ خلبان واحدی همچنین در آستانه سال تحصیلی از یک مجتمع آموزشی بهسازی شده در پایگاه نهم شکاری نیز دیدن کرد.

این مجتمع آموزشی ۲۳کلاسه با ظرفیت نهایی ۵۶۰نفر از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان بازسازی شده و دوره جدید فعالیت خود را از اول مهر امسال با حدود ۲۰۰دانش آموز آغاز می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.