قدرت و امنیت امروز ایران به برکت خون شهدا و فداکاری رزمندگان اسلام است

قدرت و امنیت امروز ایران به برکت خون شهدا و فداکاری رزمندگان اسلام است

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه؛ آیت‌الله «مصطفی علما» در آستانه هفته دفاع مقدس و بازگشایی سال تحصیلی جدید در دیدار با خانواده شهدای دانش‌آموز کرمانشاه؛ با گرامیداشت حماسه آفرینی های دوران دفاع مقدس افزود: همه دستاوردهای نظام مرهون رشادت و از خودگذشتگی شهدا است.

وی گفت: شهدای گرانقدر این مرزو بوم به واسطه رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های بی‌نظیری که در طول انقلاب و دوران دفاع مقدس از خود نشان دادند، به گردن تمامی آحاد این کشور حق ویژه ای دارند و ما یقینأ نمی توانیم حق آنها را ادا کنیم چرا که شهدا با نثار خون پاکشان انقلاب و کشور را بیمه کردند و این کار کمی نیست.

آیت الله علما با بیان اینکه همیشه مدیون شهدا و خانواده شهدا هستیم، افزود: یکی از نتیجه‌های خون شهدا را حضور میلیونی زائران در مراسم با شکوه اربعین دانست.

افتخار ما خدمت خالصانه و صادقانه به ایثارگران است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: اگر امروز شاهد حضور میلیونی زائران در کربلای معلی در مراسم اربعین هستیم به یقین در سایه امنیت و آرامشی است که به برکت رشادت و جانفشانی شهدا و مجاهدت‌های ایثارگران به دست آمده است.

«خسرو شهیدی» همچنین اظهار داشت: اگر امروز ایران اسلامی به عنوان یک کشور فرامنطقه ای با قدرت و اقتدار در مسائل بین المللی به ایفای نقش می پردازد و دنیا حساب ویژه ای بر روی سخنان مقام رهبری معظم انقلاب باز می کند، همه اینها به یمن و برکت خون شهدا و پشتیبانی‌های خانواده های شاهد و ایثارگر است و این ها برای کشور بسیار ارزشمند است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در ادامه گفت: افتخار خادمان این نهاد مقدس خدمتگزاری خالصانه و صادقانه به خانواده شهدا و ایثارگران است چرا که ما ایثارگران را ولی نعمت و صاحبان اصلی انقلاب دانسته و به این خدمتگزاری خود افتخار می کنیم.

در پایان این مراسم آیت الله "مصطفی علما" نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه از خانواده شهید «بهرام رضایی» که در سال ۱۳۶۷ و در سن ۱۷ سالگی در محور سرپل ذهاب به فیض شهادت نائل گشت و همچنین خانواده شهید «علی‌اشرف امیری» که در بمباران سال ۱۳۵۹ در مدسه به شهادت رسید تجلیل کرد.

استان کرمانشاه ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۲۱ هزار جانیاز و هزار و ۶۰۰ آزاده در طول دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.