مرحله دوم تسهیلات بازسازی منازل مناطق زلزله‌زده کوهرنگ پرداخت می‌شود

مرحله دوم تسهیلات بازسازی منازل مناطق زلزله‌زده کوهرنگ پرداخت می‌شود

به گزارش ایرنا، غلامعلی حیدری روز سه شنبه در دیدار رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: حضور مسوولان ملی در کنار مردم، یکی از توفیقات دولت سیزدهم است که رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای چندمین بار به چهارمحال و بختیاری سفر می‌کند و از زمان وقوع زلزله و سیلاب در استان، حضور مستمری در این مناطق داشته است.

به گفته وی، در خصوص پیگیری ساخت مناطق زلزله شهرستان کوهرنگ برای بازسازی منازل مناطق زلزله‌زده، تسهیلات مرحله دوم نیز در حال پرداخت است و در این زمینه با بانک‌های عامل رایزنی شده است که حضور میدانی رییس بنیاد مسکن در این زمینه موثر بوده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:در خصوص سیلاب تابستان امسال استان نیز مقرر شده است با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بخشی از اعتبارات و تسهیلات به مردم پرداخت شود و مردم نیز برای بازسازی منازل آسیب دیده فعال شده‌اند.

حیدری یادآور شد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ساخت مسکن برای مردم و برنامه دولت سیزدهم در این زمینه، در بخش ساخت واحدهای طرح ملی مسکن برای نیازمندان و مردم به ویژه در روستاها، نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان متولی است.

به گفته وی، برای رفع موانع ساخت این واحدها نیز تصمیمات و مصوبات خوبی گرفته شده است که تمامی واحدهایی که ساخت آن هنوز آغاز نشده است براساس زمان بندی به زودی با یک حرکت جهادی و انقلابی آغاز خواهد شد.

وی گفت: ساخت مسکن هم برای جوانان سرپناه است و هم ایجاد اشتغال می‌کند و دولت سیزدهم تعهدی که در خصوص ساخت خانه داده است را عملیاتی کرده است.

به گزارش ایرنا، مقرر شده است تا در مرحله دوم نیز یک هزار و ۵۰۲ واحد در مناطق زلزله زده استان بازسازی شود که تخریب و بازسازی این تعداد واحد نیز در سفر رییس‌جمهور به استان مصوب شد.

۱۲ مهر ۱۴۰۰ با وقوع زلزله در استان چهارمحال و بختیاری تعداد زیادی از واحدهای مسکونی در شهرستان کوهرنگ، اردل و فارسان آسیب دید و در سیلاب تابستان امسال نیز با وقوع سیلاب خسارت قابل توجهی به زیرساخت‌ها و خانه‌های مسکونی این استان وارد شد.

شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.