نام دو عضو هیات علمی دانشگاه اراک در فهرست سرآمدان علمی کشور قرار گرفت

نام دو عضو هیات علمی دانشگاه اراک در فهرست سرآمدان علمی کشور قرار گرفت

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دانشگاه اراک، حامد صفی خانی افزود: فدراسیون سرآمدان علمی ایران، دکتر محمد یاسر معصومی استادیار گروه آموزشی شیمی و دکتر آبتین عبادی دانشیار گروه آموزشی مهندسی شیمی دانشگاه اراک را برای سومین سال متمادی به عنوان سرآمد علمی کشور معرفی کرد.

وی تاکید کرد: بر این اساس دانشگاه اراک برای سومین سال پیاپی در فهرست سرآمدان علمی کشور در میان کل موسسات آموزش عالی و پزشکی کشور قرار گرفت و با کسب امتیاز 645 به عنوان رتبه بیست و یکم سرآمدان علمی کشور معرفی شد.

صفی خانی اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف دستیابی ایران به مرجعیت علمی جهان، فدراسیون سرآمدان علمی ایران را در سال ۱۳۹۴ راه‌اندازی کرده است که از جمله مهم‌ترین اقدامات این فدراسیون، شناسایی و انتخاب محققان معتبر، متعهد و پیشرو تحت عنوان سرآمدان علمی و حمایت از آنها است.

وی ادامه داد: این فدراسیون امسال، تعداد ۱۰۰ نفر از اعضای هیات علمی کشور را که دارای دستاوردهای پژوهشی برتر، مطابق با آیین نامه فدراسیون بوده را به عنوان سرآمد علمی ایران شناسایی و حمایت کرده است که این افراد بر اساس اعتبار علمی، رتبه‌دهی و حمایت می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.