پیشرفت پدافند هوایی ایران کم نظیر است

پیشرفت پدافند هوایی ایران کم نظیر است

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ دوم سیاوش میهن دوست روز سه شنبه بمناسبت هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اصفهان اظهار داشت:امروز نیروی پدافند هوایی ارتش از توانمندی، اقتدار و امکانات به روز و پیشرفته ای برخوردار است که هیچ پرنده ای امکان نفوذ در ایران اسلامی را ندارد.

وی ادامه داد: مرکز آموزش هوانیروز ارتش اصفهان نیز در خاورمیانه بعنوان بزرگترین، با سواد ترین و دقیقترین مرکز محسوب می‌شود.

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری افزود: امروز دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی به یقین و اطمینان کامل رسیدند که در مقابل عزم و اراده راسخ ملت ایران و با تدابیر ولایت، نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

وی با بیان اینکه پیام های دفاع مقدس ایمان و اعتقاد راسخ مردم ایران به اسلام، قرآن و ولایت بود اضافه کرد: ملت ایران با تدابیر ولایت در دفاع از کشور حضور پیدا کردند و جانانه جنگیدند و در زیر پرچم اسلام و قرآن جان ارزشمند خود را فدا کردند و نسل جوان جامعه هم باید بدانند که امروز هم در حال جهاد هستیم.

امیر میهن دوست با بیان اینکه دشمنان بطور مداوم بدنبال توطئه علیه ملت ایران هستند و ما هم باید بفکر پیشرفت و خنثی کردن این توطئه ها و شکست باشیم،گفت: رهبر معظم انقلاب دستور جهاد علمی را به همه مردم جامعه داده اند و باید برای پیروزی قله های علمی مختلف را فتح کنیم و امروز جهاد علمی در شاخه ها و ابعاد مختلف نظامی، پزشکی، صنعتی و اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: مراسم رژه کلیه یگان‌های نیروهای مسلح در مقابل گلستان شهدا و پرش چتربازان در روز سی و یکم شهریور، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، تجلیل از پیشکسوتان و خانواده شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و حضور در نماز جمعه برخی از برنامه‌های مناسبتی این هفته است.

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مراسم رژه پیاده امسال پس از سه سال با حضور مقتدرانه تمام یگان‌های نیروهای مسلح ائم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج برگزار خواهد شد.

وی افزود: شعار هفته دفاع مقدس امسال، "ما مقاوم هستیم" انتخاب شده است و برنامه های این هفته از سی ام شهریور در استان اصفهان آغاز می‌شود.

امیر میهن دوست اظهار داشت: دوران دفاع مقدس مجموعه ای ارزشمند و ارزنده از جانفشانی ها، ایثار و فداکاری و ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام است که هر آن چه در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و در راه اسلام و قرآن تقدیم کردند.

وی اضافه کرد: ارتش در منطقه نظامی اصفهان سه هزار و ۹۴۵ شهید و ۱۰ هزار و ۵۴ نفر جانباز و یک هزار و ۴۴۶ نفر آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۲۳ هزار نفر بازنشسته ارتش در منطقه اصفهان حضور دارند ادامه داد: ۴۵۷ هزار ایثارگر از این سه استان در جبهه های جنگ تحمیلی حضور داشتند و اصفهان ۲۲۷ هزار نفر ایثارگر دارد که در دوران دفاع مقدس از کیان اسلامی دفاع کردند.

وی افزود: امروز هم ارتش بطور دائم برای خدمت به ملت ایران تلاش می کند و شعار ارتش فدای ملت را در تمام عرصه ها به منصه ظهور رسانده است و در راستای خدمت رسانی به مردم جانفشانی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.