۲۱۹ هزار دانش آموزان زنجانی امسال در کلاس های درس حاضر می شوند

۲۱۹ هزار دانش آموزان زنجانی امسال در کلاس های درس حاضر می شوند

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اسماعیلی روز سه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای بازگشایی مدارس و روند ثبت نام دانش آموزان زنجانی افزود: بر این اساس ثبت نام دانش آموزان مقطع ابتدائی به میزان ۱۰۲ درصد، متوسطه اول ۱۰۰ درصد و متوسطه دوم ۹۰ درصد محقق شده است.

وی با بیان اینکه بالای ۹۸ درصد کتاب های درسی دانش آموزان مقطع ابتدایی به مدارس ارسال شده است، اضافه کرد: توزیع کتب درسی در مقطع متوسطه اول بالای ۹۵ درصد و در متوسطه دوم ۷۰ درصد انجام گرفته که این مقطع خود به به ۲ بخش تقسیم می شود که در بخش متوسطه نظری بالای ۸۵ درصد اما در متوسطه فنی و حرفه ای و کار دانش به علت تعدد رشته و ثبت نامی ها ۶۰ درصد کتب توزیع شده است.

اسماعیلی شمار مدارس مقطع ابتدایی در سال تحصیلی گذشته را یکهزار و ۱۱۴ آموزشگاه اعلام کرد و گفت: این تعداد در سال تحصیلی جدید به یکهزارو ۱۲۰ آموزشگاه و تعداد کلاس هاس درسی نیز از چهار هزار و ۹۸۴ مورد به پنج هزار و ۵۰۰ کلاس افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود نیروی انسانی در بخش معلمان و مربیان آموزشی، ۵۰۰ نفر از معلمانی که مطابق قانون باید بازنشسته می‌شدند در سال جدید همچنان در حوزه تدریس هستند و در مجموع ۱۲ درصد کل نیروی انسانی آموزش‌وپرورش استان امسال بازنشسته خواهند شد.

شهردار زنجان نیز گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته طرح جابه‌جایی رایگان دانش‌آموزان در هفته اول مهر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی انجام می شود و همچنین ۱۰ اکیپ آتش‌نشانی نیز برای جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی در سطح شهر مستقر خواهند بود.

دکتر علیرضا فیروزفر به اقدامات نهادهای غیر دولتی در آستانه شروع سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: در راستای آماده‌سازی مدارس برای سال‌تحصیلی امسال، ۳۷ مدرسه شست‌وشوی کامل، ۲۸ مدرسه رنگ‌آمیزی و ۱۴۸ مدرسه پاکسازی شدند.

وی اضافه کرد: هرس و پیرایش درختان مقابل مدارس، توزیع سطل تفکیک زباله به مدارس، پاکسازی پل عابرپیاده مقابل مدارس، ضدعفونی و شست‌وشوی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، خط‌کشی عابرپیاده و سرعت‌کاه مقابل مدارس، نصب بنر تبریک بر روی اتوبوس‌ها برای بازگشایی مدارس انجام شده است.

این مسوول خاطر نشان کرد: با توجه به ورود دانشجویان جدید به زنجان همزمان با آغاز سال تحصیلی، ترمینال شهر زنجان بعد از ۲۰ سال به‌صورت کامل محوطه‌سازی و تامین روشنایی شده است.

وی اظهار داشت: همزمان با بازگشایی مدارس جشنواره دیواره‌نگاری در ۲۴ مدرسه استان و نیز طرح هر دانش‌آموز یک آتش‌نشان برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.