۲ هزار و ۲۰۰ پایگاه در جشن عاطفه‌های استان مرکزی کمک‌های مردمی را جمع آوری می‌کنند

۲ هزار و ۲۰۰ پایگاه در جشن عاطفه‌های استان مرکزی کمک‌های مردمی را جمع آوری می‌کنند

به گزارش خبرنگار ایرنا، «مجید مومنی» روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: یک هزار و ۱۰۰ مدرسه، ۳۳۴ مرکزی نیکوکاری، ۶۰۰ پایگاه بسیج، ۱۰۰ مسجد و دفاتر امداد امام(ره) در این استان تا نیمه مهرماه آماده جمع آوری کمک‌های مردم هستند.

وی اظهار داشت: ۱۱ مهرماه نیز زنگ جشن عاطفه‌ها ساعت ۸ در یکی از مدارس منطقه یک آموزش و پرورش اراک با حضور جمعی از مسئولان نواخته خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی ادامه داد: ۲۵۰ میلیار ریال هرماه به عنوان مستمری به ۴۶ هزار خانوار مددجوی زیرپوشش این نهاد حمایتی واریز می‌شود.

مومنی با بیان اینکه، امسال ۳۸۰ میلیارد ریال برای ایتام و محسنین کمک واریز شده است، افزود: ۱۵۰ هزار خانوار، حمایت از خانواده ایتام و محسنین زیر پوشش کمیته امداد استان مرکزی را برعهده دارند.

وی اظهار داشت: مردم خیر و نوع دوست استان مرکزی ۲ هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال در بخش صدقات امسال کمک کردند که نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: امسال همچنین یک هزار و ۶۵۴ طرح اشتغال برای خانواده‌های زیر پوشش ایجاد شده و کمیته امداد امام خمینی(ره) در بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان خود نیز مشارکت دارد.

مومنی افزود: این نهاد حمایتی در حوزه مسکن نیز ۲ هزار و ۹۷۲ واحد مسکونی را در سال‌های اخیر تحویل مددجویان داده و مهرماه امسال نیز عملیات اجرایی ۷۰۲ واحد در شهر مهاجران آغاز و ظرف مدت ۱۸ تا ۲۴ ماه این واحدها تحویل واجدان شرایط می‌شود.

وی اظهار داشت: اکنون تامین زمین برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در اراک و ساوه ممکن نیست و از خیران درخواست می‌شود برای کمک به خانه‌دار شدن مددجویان این نهاد حمایتی همکاری کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی، درباره فعالیت صندوق امداد ولایت نیز گفت: این صندوق یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال به خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد استان تسهیلات پرداخت کرده است.

مومنی با بیان اینکه، ۱۶۷ سری جهیزیه امسال توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی به زوج‌های جوان زیرپوشش تحویل شد، بیان کرد: ۴۰۰ زوج جوان برای تهیه جهیزیه در نوبت قرار دارند که از افراد نیکوکار در این امر خداپسندانه دعوت به مشارکت می‌شود.

کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی۸۵ هزار نفر در قالب ۴۶ هزار خانوار مستمری بگیر را زیرپوشش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.