آبیاری مزارع کشاورزی قزوین با فاضلاب خام و پساب تصفیه نشده ممنوع است

آبیاری مزارع کشاورزی قزوین با فاضلاب خام و پساب تصفیه نشده ممنوع است

اکبر کشت پرور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در صورت مشاهده آبیاری مزارع کشاورزی با فاضلاب خام و پساب تصفیه نشده، بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات های اسلامی، ماده ۱۵ حفاظت از خاک و ماده ۴۶ قانون توزیع عادلانه آب، از طرف مراجع قضایی با متخلفان برخورد می شود و در صورت لزوم، مزرعه نیز معدوم خواهد شد.

کشت پرور افزود: در این راستا بازدید میدانی در اراضی کشاورزی این شهرستان که با فاضلاب تصفیه خانه شهر صنعتی البرز و تصفیه خانه شریفیه آبیاری می شوند صورت می گیرد تا جلوی هرگونه تخلف زیست محیطی گرفته شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز گفت: واحدهای صنعتی که دارای فاضلاب صنعتی هستند، ملزم به ایجاد تصفیه‌خانه صنعتی می‌باشند تا خروج فاضلاب‌ آنها منطبق با استانداردهای اداره حفاظت محیط زیست باشد.

وی با اشاره به نمونه برداری از خروجی فاضلاب ۱۶ واحد صنعتی در شهرستان البرز، گفت: واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی مستقر در شهرستان البرز به صورت مستمر پایش شده و از خروجی تصفیه خانه فاضلاب این واحدها نمونه برداری می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز گفت: نمونه ها برای سنجش پارامترهای آلاینده به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین منتقل می شوند.

وی با بیان اینکه علاوه بر نمونه برداری از پساب خروجی واحدهای صنعتی، کارشناسان به طور مستمر عملکرد زیست محیطی این واحدها را تحت نظارت دارند، خاطر نشان کرد: در صورت رعایت نکردن قوانین زیست محیطی توسط واحدها و ایجاد آلودگی محیط زیستی، مطابق قانون با متخلفان برخورد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.