استاندار خراسان جنوبی: قوانین به نفع سرمایه‌گذاران تفسیر و تسهیل شود

استاندار خراسان جنوبی: قوانین به نفع سرمایه‌گذاران تفسیر و تسهیل شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، جواد قناعت روز چهارشنبه در سی و هفتمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: حمایت بانک‌ها از سرمایه‌گذاران سبب ترغیب و دلگرمی آنها می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت موضوع سرمایه‌گذاری در استان، اظهار داشت: انتظار داریم بانک‌ها دلسوزانه وارد کار شده و از حمایت فعالان اقتصادی دریغ نکنند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های جدی ما در استان حتی پیگیری‌هایی که در مرکز کشور انجام می‌دهیم این است که بانک‌ها، بیشترین وقت را می‌گیرند.

وی خطاب به مدیران و بدنه کارشناسی بانک‌های استان که مانع اجرای کارها نشوید، تصریح کرد: یکی از دغدغه‎‌های مهم سرمایه‌گذاران در حوزه معدن این است که پروانه‌های بهره‌برداری به عنوان وثیقه بانکی پذیرفته نمی‌شود.

قناعت افزود: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری باید در اولین فرصت و در جلسه ویژه‌ای با حضور دستگاه‌های متولی، بانک‌ها و فعالان این عرصه، موضوع وثیقه‌های بانکی معادن را پیگیری کند.

وی یادآور شد: اگر چه در گذشته به خراسان جنوبی کم توجهی شده و کم کاری‌هایی صورت گرفته است اما همه تقصیر متوجه مرکز نیست، بلکه مقصر خود ما در داخل استان هستیم که در اجرای قانون، خیلی سخت گیرانه اقدام کرده‌ایم.

استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: اختلاف نظر دستگاه‌ها و بانک‌ها به هیچ عنوان قابل قبول نیست بلکه همه حوزه‌ها باید در راستای توسعه استان تعامل داشته باشندف همچنین اگر دستگاهی از دستگاه دیگر شکایت کرد مدیر دستگاه را عزل می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در آستان جام جهانی قطر قرار داریم، گفت: با پیشنهاد سازمان جهاد کشاورزی استان برای حضور استان در نمایشگاه قطر در بازه زمانی برگزاری بازی‌های جام جهانی، موافقت می‌کنیم.

قناعت تصریح کرد: نمایشگاه جام جهانی به مدت ۵۵ روز با حضور ملل مختلف و دیگر استان‌های کشور همراه خواهد بود لذا فرصت بسیار مطلوبی برای معرفی ظرفیت‌های استان به شمار می‌رود.

وی عنوان کرد: با هر پیشنهاد و اقدامی که به معرفی هر چه بیشتر استان در بخش‌های کشاورزی، گردشگری، معدن و سایر در سطح ملی و بین‌المللی کمک کند، موافق هستیم، حتی کمک مادی هم خواهیم کرد.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه حضور در چنین نمایشگاه‌هایی، هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است، گفت: در صورت نبود منع قانونی، بدون شک بخش خصوصی که رغبت به حضور در این نمایشگاه را دارد، پشتیبانی مالی خواهد شد.

وی عنوان کرد: هر اقدامی که بتواند ظرفیت‌های استان را به خوبی معرفی کند، مورد تأکید، تأیید و حمایت بنده است.

قناعت تأکید کرد: باید به گونه‌ای اقدام شود که نمایندگان بخش خصوصی استان با دست پر در این نمایشگاه حاضر شوند و به خوبی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان را معرفی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.