امام جمعه بیرجند: مکتب حاج قاسم‌ افتخاری برای نیروهای مسلح است

امام جمعه بیرجند: مکتب حاج قاسم‌ افتخاری برای نیروهای مسلح است

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در دیدار فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی مستقر در خراسان جنوبی که در آستانه‌ هفته دفاع مقدس برگزار شد، گفت: در آیه ۳۰ سوره بقره آمده است که «و (به یاد آر) وقتی که پروردگارت فرشتگان را فرمود من در زمین خلیفه‌ای خواهم گماشت، گفتند: آیا کسانی در زمین خواهی گماشت که در آن فساد کنند و خون‌ها بریزند و حال آنکه ما خود تو را تسبیح و تقدیس می‌کنیم!؟ خداوند فرمود: من چیزی (از اسرار خلقت بشر) می‌دانم که شما نمی‌دانید.»

وی با بیان اینکه انسان مظهر اسماء الله می‌شود افزود: اضداد بزرگترین عامل رشد و کمال انسان می‌شود چون آزمایش اینجا پیش می‌آید و خداوند بشر را برای امتحان آفریده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: کسی که با اختیار خودش راه فساد را بر می‌گزیند «وَالَّذینَ کَفَروا یُقاتِلونَ فی سَبیلِ الطّاغوتِ» است و کسی که با حسن انتخاب تابع حق می‌شود «الَّذینَ آمَنوا یُقاتِلونَ فی سَبیلِ اللَّهِ» است.

وی با اشاره به اینکه همواره این اصطکاک‌ها و اضداد نیازمند جهاد و دفاع است گفت: مساله دفاع اجتناب‌ناپذیر است و براساس آیات قرآن اگر خداوند، بعضی از مردم را به وسیله بعضی دیگر دفع نمی‌کرد، زمین را فساد فرا می‌گرفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی افزود: جهاد یکی از فروع دین است و حضرت حسین بن علی (ع) نماد همه عالم برای مقاومت در راه حق است.

وی عنوان کرد: شهید حاج‌ قاسم سلیمانی در نامه‌ای به خانواده‌اش می‌گوید من تصور ندارم که لباس نظامی را برای کشتن انسان‌ها بر تن کنم بلکه من لباس نظامی را پوشیدم تا انسان‌کُش‌ها را از روی زمین بردارم لذا این دیدگاه و مکتب حاج‌ قاسم افتخاری برای نیروهای مسلح کشور است.

امام جمعه بیرجند گفت: همه عالم منتظر هستند که از تاریکستان حکومت‌های غربی آزاد شوند و حضرت مهدی (عج) برای تکمیل نسبت به این جبهه است.

وی افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، حاج قاسم‌ها و صیاد شیرازی‌های ناشناخته هستند چون راه یکی است و درجات فرق می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.