جایگاه ممتاز و موقعیت تعیین کننده جمهوری اسلامی مرهون دفاع مقدس است

جایگاه ممتاز و موقعیت تعیین کننده جمهوری اسلامی مرهون دفاع مقدس است

سرهنگ پاسدار حجت امیری‌کیا روز چهارشنبه در آستانه گرامیداشت چهل و دومین سالگرد هفته دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یکی از برجسته ترین حماسه های ملت ایران در صیانت از ارزش ها است.

وی با اشاره به فداکاری‌ های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس، انقلاب ایران را به تمام جهان صادر و مرزهای ایران را از مرزهای جغرافیایی کنونی فراتر برد و مرزهای ایران را جهانی کرد.

فرمانده سپاه قشم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه در روز ۲۴ شهریور ۱۳۷۷ مبنی بر اینکه می‌خواهند یاد آن روزها را از خاطر ملت ایران ببرند، افزود: امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) آن روز فرمودند، امروز بعضی هستند که در دنباله‌ کارهای فرهنگی خطرناک، می‌خواهند یاد آن روزها را هم از خاطر ملت ایران ببرند و از تکرار اسم جنگ و اسم مناطق جنگی و «خرمشهر» و «شلمچه» و «دو کوهه» و از این قبیل چیزها عصبانی می‌شوند.

سرهنگ امیری‌کیا اضافه کرد: فرماندهی معظم کل قوا در آن دیدار فرمودند، بعضی ها می‌خواهند این را از خاطر ملت ایران حذف کنند. به همین سبب، درست عکس این خواست باید انجام گیرد؛ یعنی خاطره‌ درخشان روزهای بزرگ دفاع مقدس، باید با قوت و قدرت بیشتر و روشن و همان که بوده است باقی بماند. البته این‌که عرض می‌کنیم «همان که بوده است» یعنی مبالغه‌ ای در آن انجام نگیرد؛ چون احتیاج به مبالغه هم نیست.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران به وسیله دفاع مقدس به تمام جهان صادر شد، افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس از پیر و جوان و زن و مرد ما پا به میدان گذاشتند و با دشمنان اسلام مبارزه و این کشور را از اسارت و استعمار حفاظت کردند.

فرمانده سپاه قشم ادامه داد: پس از هشت سال دفاع مقدس هم استکبار به وسیله های مختلف سعی بر ابراز دشمنی خود با نظام جمهوری اسلامی ایران و براندازی این نظام اسلامی کرده است.

وی توضیح داد: علاوه بر فتنه های مختلفی که استکبار سعی بر اجرای آن داشت، تحریم ها یکی از دسیسه های دشمنان اسلام بود که برای ضربه زدن به این نظام طرح ریزی شدند اما با پشتکار و استقامت ملت ایران، حتی به فرصتی برای ما تبدیل شد.

سرهنگ امیری‌کیا اضافه کرد: تلاش برای زنده نگه داشتن مستمر حماسه دفاع مقدس رسالت خطیری است که از برکات این حقیقت ناب جوانان را در برابر ویروس‌های عملیاتی روانی و همجمه‌های امپراتوری رسانه‌ای جبهه معاندین واکسینه خواهد کرد.

وی گفت: هفته دفاع مقدس آیینه تمام نمای بزرگ مردان زمان و یکی از بر جسته ترین حماسه های ملت ایران در صیانت و پایداری از ارزش های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران است، حماسه عظیمی که با ایثار، فداکاری و سلحشوری فرزندان برومند امام عاشقان خمینی کبیر(ره)، افسانه شکست ناپذیری قدرت های جهانی به ویژه آمریکا جنایتکار را باطل کرد.

فرمانده سپاه قشم با اشاره به اینکه همه ما مدیون ایثار شهدای گرانقدر و ایثارگران هستیم و وظیفه داریم، یاد و خاطره آن عزیزان را زنده نگاه داریم خاطرنشان کرد: تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها فرصت مناسبی برای تلاش جهت ارتقای جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان است.

وی از برگزاری برنامه متنوع فرهنگی و حماسی به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد هفته دفاع مقدس از جمله برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس، برگزاری رژه موتوری و کاروان حسینی، عطرافشانی و غبار روبی مزار مطهر شهدا، دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران نواختن زنگ ایثار و مقاومت در سطح مدارس، برگزاری یادواره شهدا، اهدای خون توسط نیروهای مسلح بسیجیان و مسولین ادارات، برگزاری شب شعر دفاع مقدس، برگزاری همایش مشترک بصیرتی نیروهای مسلح و برگزاری اختتامیه مسابقات ورزشی نیروهای مسلح جام شهدا در این شهرستان خبر داد.

آیین های ویژه نکوداشت هفته دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور از ۳۱ شهریور تا هفتم مهر ماه سال جاری در شهرستان قشم برگزار می شود.

۳۱ شهریور ماه سالروز آغاز جنگ تحمیلی هشت ساله از سوی رژیم بعثی صدام علیه جمهوری اسلامی ایران تا هفتم مهر ماه با عنوان هفته دفاع مقدس نام‌ گذاری شده است.

به گزارش ایرنا، خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.