دهیاری‌های آذربایجان شرقی در اجرای طرح حدنگاری اراضی همکاری نمی‌کنند

دهیاری‌های آذربایجان شرقی در اجرای طرح حدنگاری اراضی همکاری نمی‌کنند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، موسی خلیل اللهی در نشست بررسی مسایل مربوط به رفع تداخلات و کاداستر اراضی زراعی و باغی استان، اظهار کرد: به منظور تسریع در روند رفع تداخلات و مشخص شدن وضعیت دقیق اراضی استان، نشست های بررسی مسایل مربوط به آن باید هر ماه به صورت مستمر برگزار و گزارش عملکرد شهرستان ها به تفکیک ارائه شود.

وی همکاری دهیاری ها در این خصوص را نامناسب خواند و ادامه داد: در این رابطه دهیارها باید مکلف به همکاری و جدیت در این امر شوند.

خلیل اللهی با بیان اینکه با توجه به وضعیت موجود و اقداماتی که انجام شده است باید موضوع نحوه ارزیابی عملکرد استان ها بررسی و وضعیت استان به طور کامل مشخص شود، اضافه کرد: خوشبختانه در حوزه اراضی ملی، بحث جانمایی و تثبیت مالکیت اراضی به صورت ۱۰۰ درصد انجام و منتهی به صدور سند شده است.

وی یادآور شد: اما در حوزه اراضی کشاورزی با توجه به تقاضامحور بودن مقوله، باید ضمن پرهیز از تفاسیر مختلف بر اساس یک رویه واحد مردم برای درخواست صدور سند ترغیب شوند.

خلیل اللهی با تاکید بر تسریع در روند رفع تداخلات و کاداستر اراضی زراعی و باغی، گفت: اقدامات و عملکردی که در این رابطه انجام شده است باید به صورت کامل و مستمر منعکس شود و اگر نقشه ای در خصوص اراضی زراعی و باغی استان وجود دارد باید در راستای بهره مندی دستگاه های مربوطه ارائه شود.

وی گفت: همه دستگاه های مربوطه به خصوص دستگاه های شهرستانی مکلف به همکاری با دادگستری کل استان در اجرای موضوع رفع تداخلات و کاداستر اراضی زراعی و باغی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.