شهرداری گرمدره از قانون نظام مهندسی تمکین کرد

شهرداری گرمدره از قانون نظام مهندسی تمکین کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، با دستور معاونت جدید هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز تمام دستور نقشه های شهر گرمدره از طریق سامانه ارجاع نظام مهندسی ساختمان استان البرز بین مهندسان دارای صلاحیت توزیع خواهد شد.

بر اساس نشستی که در این خصوص امروز چهارشنبه با حضور احمد افضلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رئیس سازمان نظام مهندسی البرز و شهردار گرمدره که در استانداری البرز برگزار شد، مقرر گردید تمام دستور نقشه های این شهر از روز شنبه هفته آینده دوم مهرماه سال جاری به سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز ارسال شود.

احمد افضلی در این نشست با تاکید بر اهمیت اجرای قانون در ساخت و سازها و وضعیت ساخت و ساز تاسف بار در شهر گرمدره ، اظهارداشت: تاکنون بدون کنترل صلاحیت و ظرفیت مهندسان و بدون فراهم شدن امکان ساخت و ساز ، شاهد تضییع حقوق و به خطر افتادن جان و سرمایه شهروندان و بهره برداران ساختمان در گرمدره بودیم و توقف هر چه سریعتر این روند ضروری است.

محسن خیری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز نیز در این نشست با اشاره به تلاش و پیگیری های ۱۰ ماهه سازمان نظام مهندسی و طرح موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز گرمدره در جلسات مسئولان استان تاکید کرد ، متاسفانه علاوه بر عدم رعایت صلاحیت و ظرفیت مهندسان در مواردی کار از سوی افراد فاقد تخصص و صلاحیت و حتی افراد غیر مهندس به انجام رسیده است.

وی بیان داشت: گزارش های رسیده حاکی است که در برخی موارد با جعل و امضای مهندسان کار در شهرداری گرمدره به ثبت رسیده است .

این مسئول اظهارداشت: برای این موضوع طی جلسات متعدد با فرماندار کرج ، معاون دادستان، حتی مصاحبه رسانه های استان تلاش شد تا هر چه زودتر روند بسیار خطرناک ساخت و ساز در گرمدره را متوقف کنیم که تا کنون متوقف نشده است.

مسعود نجفی شهردار گرمدره با اشاره به اینکه شهر گرمدره در سال های اخیر با رشد بی سابقه جمعیت و به تبع آن رشد ساخت و سازها مواجه بوده، یکی از اولویت های خود را از ابتدای حضور در این شهرداری حراست از حقوق بهره برداران و شهروندان اعلام کرد.

وی با تایید عدم رعایت قانون و تخلفات گسترده در زمینه ساخت و ساز در گرمدره به شکل گرفتن مافیای ساخت و ساز در این شهر اشاره کرد که مقابله با آن در راس برنامه های شهرداری گرمدره قرار دارد.

نجفی از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز خواست تا از این پس تمام ساخت و ساز های در حال انجام و حتی ساختمان های ساخته شده در گرمدره را مورد بازرسی قرار دهد.

شهردار گرمدره افزود: تا کنون دستور توقف عملیات ساختمان ناایمن در چندین مورد صادر شده و در صورت اعلام سازمان نظام مهندسی و در صورت گزارش مهندسان ناظر با بقیه موارد خطر ساز برای شهروندان همین برخورد صورت می گیرد.

وی گفت: در اجرای قانون با هیچ احدی تعارف نخواهیم داشت.

در پایان این نشست با تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز مقرر شد از روز شنبه هفته آینده دوم مهرماه سال جاری تمام نقشه های صادر شده در شهرداری گرمدره به سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز ارسال و در سامانه ارجاع سازمان جهت انتخاب و معرفی نانظران دارای صلاحیت قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.