شکل نگرفتن سرمایه گذاری‌های بزرگ از ضعف‌های مهم لرستان است

شکل نگرفتن سرمایه گذاری‌های بزرگ از ضعف‌های مهم لرستان است

به گزارش خبرنگار ایرنا علیرضا صالح روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری لرستان افزود: صندوق توسعه ملی آمادگی دارد در این راستا تسهیلات ارزی را با کف ۵۰۰ میلیون دلار به سرمایه گذاران اعطا و آنها را به بانک های عامل معرفی کند.

وی با اشاره به سفر سه روزه خود به لرستان تصریح کرد: تاکنون۲ طرح به ارزش ۱۷۰ و ۲۰۰ میلیون دلار برای سرمایه گذاری در استان و استفاده از تسهیلات صندوق اعلام امادگی کرده اند.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت ویژه دولت سیزدهم برای توسعه استانهای محروم تلاش می شود گشایش ال سی این طرح ها در این دولت انجام شود و تخصیص اولیه تسهیلات ارزی صورت بگیرد چراکه حق لرستان با وجود ظرفیت های بسیار، بیش از اینها است.

صالح همچنین نسبت به تامین تسهیلات ارزی تا سقف ۲ میلیارد تومان برای سرمایه گذاری های بزرگ در لرستان قول مساعد داد و اظهار داشت: اقدامات بزرگی طی چهار دهه اخیر در ایران صورت گرفته و کشور هم اکنون قدرت بلامنازع خاورمیانه و شمال آفریقا است.

معاون صندوق توسعه ملی اضافه کرد: جنگ تحمیلی هشت ساله یکهزار میلیارد دلار به جمهوری اسلامی خسارت زد و غرامتی هم ندادند و این در حالی است که مجموعه نفت فروشی کشور تاکنون بیش از یک هزار و ۴۹۰ میلیارد دلار بوده است.

صالح گفت: امروز قدرت دفاعی و بازدارندگی ایران یک نمونه مدیریتی موفق در دنیا را نشان می دهد همچنین صنعت کنونی کشور از صفر شروع شد که چنانچه این مدیریت ها و اقدامات بازگو نشود عده ای آنها را وارونه جلوه می دهند.

وی افزود: جمهوری اسلامی در گام دوم انقلاب، در دوره بلوغ مدیریتی قرار گرفته است و باید تلاش شود پس از این نیز کشور با عقلانیت و همدلی پیش رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.