فرمانده دوران دفاع مقدس: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس ترویج راه فداکاری برای نسل جوان است

فرمانده دوران دفاع مقدس: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس ترویج راه فداکاری برای نسل جوان است

به گزارش ایرنا ، امیرسرتیپ غلامحسین دربندی روز چهارشنبه در آیین نکوداشت و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت شهرستان فردیس در سالن سینمایی پردیس اکومال فردیس برگزارشد،افزود: روایت ها و خاطراتی که از دوران دفاع مقدس می شود بیانگر سه ویژگی عقل و منطق،حماسی و رزمی و احساسی و عاطفی است.
وی خاطرنشان کرد: : اگر دوران دفاع مقدس احساسی و عاطفی باشد عاشورا سرتاسر احساسی و عاطفی است همانطور که در وصیت نامه شهید صادق مستثا که حدود ۱۴ سال داشت می نویسد ای امام بر من ببخش که فقط یکباره فرمانت شهید شدم.
وی گفت: آیا در دنیا یک جنگ پیدا می شود که رزمنده اش به فرمانده اش اینجوری عرض ارادت کند .
امیرسرتیپ دربندی افزود: روایت خاطرات دفاع مقدس از فراموش کردن دفاع مقدس و تاریخ آن جلوگیری می کند.
هم رزم شهید صیادشیرازی بیان داشت: استکبار خود را در مقابل ملت ایران در معرض خطر می بیند؛ ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می گذرد با همه فشارها و تحریم های اقتصادی و توطئه هایی که بر ملت ایران وارد کرده اما ملت ایران مانند کوه ایستاده است.
وی افزود: جنگ خیلی بد است اما دفاع خوب است، جنگ مقدمه خرابی و ویرانی است اما دفاع مقدمه عمران و آبادانی است.
دربندی در ادامه گفت: نمونه جنبی معرفتی آن هنگامی بود که هواپیمای شهید عباس بابایی در سردشت توسط دشمن زده شد و این شهید والامقام در لحظه آخر شهادت به کمک خلبان خود گفت " نگاه کن چه باغ های زیبایی و چه درختان و جوی های آبی می بینم"، اما کمک خلبان گفت من هر چه نگاه می کردم به غیر از خشکی و کوه چیزی دیگری نمی دیدم.
در پایان این مراسم از پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.