مشارکت مردم عامل دستیابی به پیروزی در دفاع مقدس شد

مشارکت مردم عامل دستیابی به پیروزی در دفاع مقدس شد

به گزارش خبرنگار ایرنا سید محمدرضا طالبی روز چهارشنبه در اولین همایش تعاون و رسانه و تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه تعاون و کار استان افزود: در آن دوران ارتش ما متزلزل بود، مردم آموزش ندیده بودند، انسجامی بین نیروهای بسیج وجود نداشت اما در چنین شرایطی با تعاون توانستیم در جنگ به پیروزی برسیم.

وی بیان کرد: قبل از دفاع مقدس هر جنگی خواسته یا ناخواسته بر ایران تحمیل می‌شد بخشی از کشور جدا شد اما در جنگ دفاع مقدس یک وجب را واگذار نکردیم و اکنون نیز نظام جمهوری اسلامی روز به روز پابرجا و مستحکم‌تر می‌شود.

وی عنوان کرد: این پیروزی غیر از این به دست نمی‌آمد مگر اینکه مردم انقلابی و مذهبی ما به سهم خود در جنگ مشارکت کردند و همه حاصل مشارکت و تعامل بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: در حوزه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی نیز همینطور است اگر چنانچه امور بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی به مردم واگذار شود با مشارکت و همت آنها، و از طرفی با استفاده از فکر و اندیشه خلاق و دلسوزی، اقتصاد را توسعه می‌دهند.

وی گفت: در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین از تعاونی‌های استان به ویژه در حوزه تولیدی و صنعتی انتظار داریم به سمت تولیدات دانش‌بنیان سوق پیدا کنند.

طالبی یادآور شد: بدون شک وقتی محصولات تولیدی تعاونی‌ها دانش‌بنیان باشد قدرت رقابت با سایر محصولات تولیدی را دارد و زمینه ایجاد محصولات با کیفیت و از طریفی امنیت شغلی کارگران نیز فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت افزایش فعالیت‌ تعاونی‌ها در سطح استان اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی توسط تعاونی‌ها در استان انجام شده و این روند در حال افزایش است.

معاون استاندار خراسان جنوبی یکی از نمونه‌های بازر تعاون در سطح کشور را دوران دفاع مقدس نامید و تصریح کرد: یکی از دلایل عمده و مهمی که در دفاع مقدس با دست تهی و خالی توانستیم با ۸۵ کشور که تعدادی ابرقدرت بودند و با میلیاردها دلاری که کشورهای عربی به عراق تزریق کردند، پیروز شویم تعاون، همت و مشارکت مردمی بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حوزه رسانه استان به صورت گمنام فعالیت می‌کند، گفت: خبرنگاران استان با حداقل‌ها کار می‌کنند که جا دارد به رسانه‌ها خداقوت گفت و از فعالان این حوزه قدردانی کرد.

طالبی افزود: در خصوص رفع مشکلات حوزه رسانه استان تاکنون جلسات متعددی با حضور استاندار و سایر برگزار شده که بدون شک مصوبات این جلسات اجرایی و بخشی از مشکلات این قشر حل و فصل خواهد شد.

وی با اشاره به دغدغه رسانه‌ها در خصوص مسائل زیرساختی استان، بیان کرد: ‌ امروز اتفاقات خوبی در سازمان برنامه و بودجه با حضور استاندار خراسان جنوبی در خصوص پروژه راه‌آهن بیرجند رقم خورد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان، اظهار داشت: از تعاونی‌های استان درخواست داریم ‌مصالح ‌مورد نیاز مسکن را از داخل استان تهیه کنند.

وی ادامه داد: به دستگاه‌های اجرایی استان نیز تاکید شده تا محصول و کالاهای مورد نیاز خود را از داخل استان تهیه کنند و در این زمینه بسیار جدی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.