موزه دفاع مقدس لرستان با تخصیص اعتبار سفر رییس جمهور آماده افتتاح شد

موزه دفاع مقدس لرستان با تخصیص اعتبار سفر رییس جمهور آماده افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ محسن رشیدی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری لرستان در سالن اجتماعات استانداری لرستان که با حضور معاون صندوق توسعه ملی لرستان برگزار شد، اظهار داشت: این طرح با پیگیری استاندار لرستان تکمیل شد و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز توسط بنیاد کشور برای یادمان شهدای استان تامین شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر موزه دفاع مقدس در چهار استان دیگر تکمیل نشده که مقرر شده است پس از تکمیل این تعداد، هر پنج موزه به صورت همزمان افتتاح شود.

وی همچنین با بیان اینکه وضعیت تدوین دانشنامه دفاع مقدس در چهار استان از جمله لرستان قابل قبول نبوده است، بیان کرد: طرح پیشنهادی این مهم در استان تهیه و بیش از ۳۰۰ مقاله در این راستا تدوین شده اما در نهایت برای تهیه دایره المعارف هشت سال دفاع مقدس در استان نیازمند اعتبار هستیم.

رشیدی با بیان اینکه ۱۲۰ هزار سند دفاع مقدس در لرستان جمع اوری شده است که باید تبدیل به کتاب و ماندگار شود، اضافه کرد: سالانه ۴۰ کتاب توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان تالیف می شود و هفته دفاع مقدس امسال نیز ۱۵ جلد رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به انجام ۴۵۰ ساعت مصاحبه شفاهی با رزمندگان لرستانی افزود: اجرای یادمان دفاع مقدس الیگودرز ۸۰، زاغه ۴۰ و بیرانشهر ۲۰ درصد پیشرفت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.