هواشناسی زنجان هشدار زرد صادر کرد

هواشناسی زنجان هشدار زرد صادر کرد

حسین سلطانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: زمان این هشدار جوی تا اواخر وقت /جمعه/ اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه طی چهارشنبه هفته جاری رشد ابرهای همرفتی، رگبار محلی باران با احتمال رعد و برق استان را فرا می گیرد، اضافه کرد: طی روز /پنجشنبه/ نیز رگبار باران و رعد و برق به مقدار خفیف تا متوسط، وزش باد به نسبت شدید و خیزش گرد و خاک نیز وجود دارد.

این کارشناس ادامه داد: برای روز جمعه نیز وزش باد به نسبت شدید و خیزش گرد و خاک و احتمال رگبار محلی باران پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه هشدار زرد هواشناسی شهرهای زنجان، طارم، ابهر، خدابنده، خرمدره، سلطانیه و ماهنشان را در بر می گیرد، اظهار داشت: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن موقت مسیل ها، احتمال آسیب به تاسیسات شهری و روستایی در اثر وزش باد کاهش کیفیت هوا به سبب خیزش گرد و خاک(ناسالم برای گروههای حساس تا ناسالم) دور از انتظار نیست.

رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اداره کل هواشناسی زنجان خاطرنشان کرد:با توجه به شرایط جوی اعلام شده از شهروندان درخواست می شود از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، از حضور در ارتفاعات به سبب رعد و برق، خودداری و از کنار تاسیسات مرتفع، ساختمان های نیمه کاره، درختان خشکیده، پرهیز و از فعالیت بدنی در فضای باز (به ویژه گروههای حساس) استفاده از ماسک مناسب و گرد و خاک را مورد توجه قرار دهند.

بر اساس اعلام هواشناسی، هشدار زرد به آگاهی و اقدام در صورت نیاز، احتمال وجود خسارت یا خسارت نقطه ای، هشدار نارنجی اقدام ضروری احتمال خسارت گسترده زیاد و هشدار قرمز به اقدام فوری و همه جانبه برای جلوگیری از خسارت گسترده اطلاق می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.