۱۷ غرفه توزیع ارزاق عمومی ویژه دهه پایانی صفر در اطراف حرم رضوی دایر شد

۱۷ غرفه توزیع ارزاق عمومی ویژه دهه پایانی صفر در اطراف حرم رضوی دایر شد

علی نجفی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: مواد غذایی و اقلام مورد نیاز در این غرفه ها توزیع می‌شود، همچنین در بوستان غدیر، ریحانه، ثامن و برخی بوستانهای دیگر در شهر غرفه های توزیع ارزاق عمومی پیش بینی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در این ایام آتش نشانان نیز در آماده باش هستند و از محل‌های استقرار زائران بازدید خواهند داشت، همچنین تمام مراکز رسمی و غیر رسمی بازدید ایمنی و رفع نقص شده‌اند و شرط فعالیت و پذیرش زائر در تمام مراکز دریافت تاییدیه آتش نشانی است.

وی با اشاره به فعالیت ۶ هزار و ۲۰۰ پاکبان و پنج هزار باغبان در شهر مشهد، افزود: در ایام دهه آخر صفر تمام نیروها در حال آماده باش هستند.

نجفی ادامه داد: در مجموع چهار و ۱۳۵ سرویس بهداشتی در شهر مشهد متعلق به شهرداری و هزار و ۷۰۰ چشمه متعلق به آستان قدس در این ایام فعال است، تمام ادارات و ۲۶۶ چشمه توسط مساجد در هسته مرکزی شهر سرویس‌های بهداشتی را در اختیار زائران می گذارند.

معاون خدمات شهری شهر مشهد ادامه داد: علاوه بر فعال بودن این سرویسها، از سایر شهرها و استانها نیز سرویس های بهداشتی سیار به مشهد منتقل خواهند شد و با تمام تهمیدات حدود ۳۰ درصد از نیازهای زائران در این بخش تامین خواهد شد.

نجفی گفت: برای تامین آب شرب نیز ۳۱۹ آب سردکن در هسته مرکزی شهر مشهد مستقر شده و ۳۰ سینک با شیرهای برداشت در اطراف حرم مطهر رضوی مستقر می‌شود.

طبق اعلام استانداری خراسان رضوی پیش بینی می‌شود این استان و شهر مشهد طی دهه پایانی ماه صفر امسال میزبان ۶ تا هشت میلیون زائر باشد که دستکم ۶۰۰ هزار نفر از این تعداد زائران پیاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.