۲۰۰ میلیارد تومان برای ایمن سازی روستاهای سه شهرستان استان بوشهر اختصاص یافت

۲۰۰ میلیارد تومان برای ایمن سازی روستاهای سه شهرستان استان بوشهر اختصاص یافت

علیرضا مقدم روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با تخصیص این میزان اعتبار سه هزار و ۲۱۳ متر دیوار حفاظتی در ۱۶ روستای شهرستان‌های دشتی، تنگستان و جم احداث شد.

وی اظهار کرد: همچنین ساخت یکهزار و ۸۰۰ واحد مسکونی از محل مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر در ۱۰ شهرستان عملیاتی و اعتبار آن بطور ۱۰۰ درصد جذب شده است.

مقدم ادامه داد: از این شمار واحد مسکونی یکهزار و ۲۳ واحد مسکونی بهره برداری شد و میزان مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی در استان بوشهر به ۵۹ درصد افزایش یافت.

وی یادآور شد: افزون براین عملیات اجرایی ۵۸۰ واحد مسکونی دیگر نیز در استان بوشهر آغاز و برای گرفتن تسهیلات بانکی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: همچنین از ابتدای سال تاکنون بازنگری ۵۰ طرح هادی در این استان تهیه و تصویب شد.

مقدم اظهار کرد: یکی از برنامه های مهم بنیاد مسکن در سالجاری تهیه و تصویب طرح هدف گردشگری در سه روستای ( نینیزک در دشتستان، هاله در عسلویه و گَشی در تنگستان) است.

وی با اشاره به تهیه و تصویب ۲۴ طرح منظومه روستایی در استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری اداره های ثبت اسناد و املاک، ۵۵۵ جلد سند مالکیت روستایی و ۱۸۵ جلد سند مالکیت شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت این استان صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.