خطیب جمعه بیرجند: پیاده‌روی اربعین نماد علم و بصیرت است

خطیب جمعه بیرجند: پیاده‌روی اربعین نماد علم و بصیرت است

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت‌الاسلام مهدی رحیم‌آبادی درخطبه‌های نماز جمعه بیرجند با بیان اینکه بزرگترین ابزار جریان نفاق، دروغ و فریب است افزود: امروز هنوز ایادی بیگانه در بین مردم حضور داشته و شایعه پراکنی می‌کنند لذا باید خیلی مراقب باشیم.

وی اظهار داشت: در جریان عاشورا خیلی‌ها فریب خوردند و امروز وظیفه ما به عنوان رعایت تقوای الهی، توجه و شناخت از دشمنی دشمنان است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به فرازهایی از زیارت اربعین، بیان کرد: زیارت اربعین در فرازهای پایانی بسیار واضح و خواندن این زیارت، علامت مومن است.

وی تصریح کرد: باید سه ویژگی مهم از جمله شناخت ویژگی و آرمان‌های زیارت شونده، شناخت و شیوه دشمنان و نقش‌آفرینی در جدال با دشمن در انسان باشد تا زائر اربعین شود.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی در واقع یک پادگان بزرگ آموزشی برای منتظران امام عصر(عج) است که در حال محقق شدن است.

وی با توجه به زیارت اربعین که بیان شده ابتدا باید دشمن را شناحت، گفت: امروز دشمن جریان امامت و ولایت، حاکمیت مطلق، همه خوبی‌ها و زندگی الهی، فریبنده و ناشناخته است.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: امروز فضا فضای دگرگونی جلوه دادن حقایق، تبلیغات، واقعیت‌ها را غیرواقعی و داشته‌ها را نداشته جلوه دادن است.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که امروز فضای مجازی قتلگاه جوانان و نوجوانان است، بیان کرد: امروز چون پیشران فضای مجازی دست دشمنان تبهکار بیرونی و نفاق داخلی است، که البته بزرگواران انقلابی در این زمینه کار می‌کنند، اما در عین حال گوش‌های خیلی از ما را به سمت خود می‌کشانند.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی عنوان کرد: جملات، کانال‌ها، گروه‌ها و سایر که مانند اکسیژن در همه جا پخش است و بمباران اطلاعات بین خوب و بدها را شاهد هستیم نیاز به تیزبینی و بصیرت داریم.

وی یادآور شد: امروز یکی از بزرگترین موضوعاتی که در آن کار می‌کنند تبیین جریان طاغوت قبل از انقلاب است که به خورد جوان و نوجوان می‌دهند که زمان پهلوی بهتر بود.

وی افزود: ما در این زمینه کار نکرده‌ایم اما دشمن دارد کار می‌کند، ما نماز و مسائل شخصی خود پرداخته‌ایم و می‌گوییم در اوج امنیت قرار داریم، اما امنیت در جنگ سخت داریم ولی در جنگ نرم دشمن با قدرت حضور دارد.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: پناهگاه جنگ نرم اکنون تعقّل، بصیرت و گوش به فرمان رهبری بودن است.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی اظهار داشت: در جنگ سخت اقشار مختلف زحمتکش از جمله معلم، کشاورز، راننده، کارگر، نانوا و سایر همه بودند اما در جنگ نرم تقریبا هیچکس نیست، دشمن تفکرات ذهن جوان را روز به روز هدف قرار می‌دهد لذا باید به آگاهی‌ها مسلح شوید.

وی عنوان کرد: اساس جمهوری اسلامی، تقوا است لذا توجه به این جنگ خانمان سوز سفارش اهل بیت عصمت و طهارت و امروز پیام اربعین است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به فرموده امام راحل که انقلاب اسلامی ایران نقطه شروع انقلاب جهانی اسلام است، یادآور شد: برخی موانع باعث می‌شود این روند طول بکشد.

وی تصریح کرد: در حماسه اربعین میلیون‌ها نفر از جمله پیر و جوان، زن و مرد با پای پیاده به عشق امام حسین(ع) این همه سختی را در مسیر حاکمیت جهانی اسلام به جان می‌خرند و زائر اربعین می‌شوند.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی افزود: امروز با حاکمیتی که با بصیرت مردم پیدا کرده‌ایم باید بگوییم اندکی صبر، سحر نزدیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.